سید مهدی رجایی در گفت و گو با ختم کلام، ضمن اظهار تاسف از مساله حذف نام شهدا از برخی معابردر برخی شهرها اظهار کرد: هرچند که نقشه های شوم دشمنان، انقلاب اسلامی را لحظه ای آرام نگذاشت اما به لطف روحیه شهادت طلبی ملت، دشمن همچون همیشه در صلب امنیت ملی به ویژه در هشت سال دفاع مقدس ناکام مانده است.
وی با اشاره به تاکید شهدا بر محافظت از انقلاب اسلامی، برلزوم قدردانی از این جان برکفان، تاکید کرد و‌گفت: شهدای انقلاب، جنگ تحمیلی و مدافعان حرم در وصایای خود همواره ضربه به انقلاب را ضربه به اسلام توصیف کرده اند.
شهردار لنگرود با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب، با بیان اینکه پروژه حذف نام شهدا در مقابل ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است خاطرنشان کرد: لازم است در چنین شرایطی با انجام اقداماتی ویژه، یاد و خاطره شهدای گرانقدر بیش از پیش گرامی داشته شود.
رجایی گفت: این همان موضوعیست که مقام معظم رهبری باتوجه به اهمیت آن فرمودند که زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.
وی ادامه داد: با چنین اقداماتی است که فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جدید نیز منتقل می شود.
شهردار لنگرود با بیان اینکه غلبه بر بحران‌های مختلف و رشد و بالندگی کشور در طول عمر ۴۰ ساله انقلاب با جانفشانی ها و ایثار شهدای گرانقدر رقم خورده است خاطر نشان کرد: از همین رو شهرداری لنگرود یکی از تابلوهای ورودی شهر را به نام و تصویر شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم مزین کرده است تا فرزندان دلیر خود را به عنوان سرمایه های بی بدیل شهرستان به منظر عموم بگذارد، شهدایی که امروزه همچون شهید حسین املاکی به عنوان نمادی از معرفی شهرستان لنگرود به شمار می روند.

انتهای پیام/