به گزارش ختم کلام، مدیر کل بهزیستی گیلان در بازدید از مجموعه در دست احداث خانه اوتیسم استان، اظهار کرد:
اداره کل بهزیستی مانند همیشه حامی و پشتیبان موسسات خیریه مردم نهادی است که در خدمتگزاری به افراد دچار معلولیت دارای رویکردی هدفمند هستند.

حسین نحوی نژاد با بیان اینکه موسسه خیریه حامیان اوتیسم تاکنون عملکرد مطلوبی داشت، برنامه های در دست اقدام موسسه و اهداف آتی آن را نیزمطلوب ارزیابی کرد.
وی تاکید کرد: مسئولان این موسسه خیریه می باید از تمامی ظرفیت های تصمیم گیر و تصمیم ساز، به ویژه خیرین نیک اندیش جهت تامین منابع مالی به عنوان قوه محرکه پروژه، نهایت بهره را ببرند.
مدیر کل اداره بهزیستی گیلان افزود: بی شک مسئولان این اداره کل نیز در ایجاد ساز و کارهای لازم برای انجام این هم افزایی در کنار موسسه خواهند بود.

نحوی نژاد ادامه داد: با توجه به چهارچوبهای قانونی موجود در خصوص تامین و استرداد بخشی از کمک هزینه ی تکمیل پروژه “خانه اوتیسم ” دستورات لازم به حوزه های مرتبط ابلاغ می شود.
مدیر عامل موسسه خیریه حامیان اوتیسم نیز، بابیان اینکه این موسسه
بیش از ۲۰۰ خانواده دارای فرزند اوتیسمی را تحت پوشش دارد اظهار کرد: ارائه خدمات در حوزه های مختلف ورزشی و آموزشی بیشترین سهم را در خدمات رسانی به خانواده های این افراد در بین موسسات، انجمن ها و تشکل های همکار در گیلان عهده دار است.
میر شهیدی تکمیل پروژه در دست اقدام را گامی موثر در تجمیع خدمات رسانی به خانواده های دارای فرزند اوتیسم دانست و گفت: پس از پایش های به عمل آمده، برنامه های موسسه خیریه حامیان اوتیسم، در سه فاز کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت برنامه ریزی شده که ساخت پروژه مهم “خانه اوتیسم ” در فاز کوتاه مدت جانمایی شده است.

وی همچنین کمبود نقدینگی را مانعی اساسی در جهت ادامه و اتمام پروژه خانه اوتیسم برشمرد و افزود: امید است طبق مذاکرات انجام شده با مدیر کل اداره بهزیستی گیلان، روند اجرای پروژه بزرگترین پروژه اوتیسم استان شتاب گیرد.

در ادامه این بازدید قیصر نژاد رئیس هیات مدیره موسسه خیریه حامیان اوتیسم نیز ضمن قدردانی از حمایتهای اداره بهزیستی با تاکید بر تداوم این حمایتها بیان داشت: در صورت روند مطلوب حمایت ها، بزودی این پروژه افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید‌.

انتهای پیام/