مسئول واحد امور موسسات پارک علم و فناوری گیلان خبر داد: اعزام بیش از ۲۰ نفر از مدیران عامل شرکت های فناور و استارتاپ های گیلانی  در آخرین روز از بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکامپ

ابراهیم کوهستانی در حاشیه بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکامپ، الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک که در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران با شعار «آینده بهتر» برگزار شد در گفتگو با ختم کلام اظهار کرد: این نمایشگاه با حضور بیش از ۸۰۰ شرکت داخلی در قالب شرکت‌های بزرگ فناوری و استارتاپ ها و شرکت‌های دانش بنیان جهت ارائه آخرین دستاوردها درحوزه مخابرات و فناوری اطلاعات و عرضه فناوری های جدید برپا شد.
وی خاطر نشان کرد: نوآوران در این‌ نمایشگاه در کنار هم گرد هم آمدند تا علاوه بر ارائه یافته های جدید خود، موجبات هم افزایی و انتقال تجربه برای مخترعان و صاحبان ایده را نیز فراهم آورند.
این مسئول افزود: در آخرین روز از برپایی نمایشگاه الکامپ، گروهی از شرکت های دانش بنیان و فناور و بیش از ۲۰ نفر از استارتاپ ها از سوی پارک علم و فناوری گیلان، به این نمایشگاه اعزام شدند تا از یافته های کشور در حوزه های آی سی تی و مخابرات بازدید کرده و ایده های جدیدتری را جهت توسعه استان ارائه نمایند.
مسئول واحد امور موسسات پارک علم و فناوری گیلان، خاطر نشان کرد: هدف از اعزام این افراد به نمایشگاه، تقویت زیست‌بوم نوآوری و فناوری، آشنایی با چگونگی حضور در چنین فضاهایی، تبادل اندیشه و کسب تجربه از ایده های حاضرین در نمایشگاه، بود.

کوهستانی گفت: نمایشگاه الکامپ، آوردگاهی است که سالانه نوآوران و فناوران، ذی نفعان توسعه و تحول اقتصاد دیجیتال با بررسی فرصت‌های بازار به جایگاه‌سازی محصولات و خدمات خود پرداخته و عملکرد سالانه خود را در معرض دید و داوری مشتریان و استفاده‌کنندگان قرار می‌دهند تا همسو با تقاضای بازار به تعمیق و گسترش اقتصاد کشور یاری رسانند.
وی ادامه داد: دستیابی به اقتصاد دانش‌بنیان و تقویت زیست‌بوم نوآوری و فناوری کشور، جز با مشارکت فعال تمامی ذی نفعان و کنشگران در عرصه علم و دانش در حوزه‌های مختلف الکترونیک، سخت‌افزاری و نرم‌افزاری کامپیوترو حضور مقتدرانه بازیگران بخش‌های مختلف اقتصادی، صنعتی و خدماتی کشور محقق شدنی نیست.

به گزارش ختم کلام بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ، الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک از بیست و هفتم تا سی تیرماه امسال در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد.
این نمایشگاه دارای بخش‌هایی مانند: الکام استارز، الکام تاکز، الکام ترندز و الکام گیمز بود.
انتهای پیام/