به گزارش ختم کلام، سید مهدی رجایی در گفتگویی با بیان اینکه شهرداری لنگرود اقدامات عملیاتی خود را از ابتدای شروع دوره پنجم شورای اسلامی شهر با تدوین برنامه های راهبردی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت آغاز کرده است اظهار کرد: در حال حاضر براساس برنامه تدوین شده، برنامه های کوتاه مدت انجام شد.

وی با بیان اینکه در حال انجام و اتمام برنامه های میان مدت از جمله اجرای پروژه باغ ملی، فضای جنب پل خشتی، پارک حاشیه ای خیابان آزادی هستیم افزود: انشاا.. در همین ماه ۲پروژه از همین پروژه ها را با حضور مسوولین استانی و کشوری افتتاح خواهیم کرد.

شهردار لنگرود افزود: یکی از مسائلی که مردم و شهروندان ما در کنار همه کارهای عمرانی شاهد هستند اینست که درحال احرایی کردن نهضت آسفالت در محلات مختلف هستیم که بعضی از محلات بیش از ۳۰ سال آسفالت نشده بودند و در این دوره خیابان های اصلی و حتی کوچه های فرعی نیز در حال آسفالت هستنند.

رجایی در ادامه احترام به ارباب رجوع و سهولت کار شهروندان در شهرداری را یک اصل مهم در دوره خدمت خود عنوان کرد و افزود: ما با برنامه ریزی و اتوماسیون اداری و سیستمی که راه اندازی کردیم توانستیم مباحث کاغذ بازی،رفت وآمد اداری را کاهش دهیم که این امر هم در سرعت عمل کار ارباب رجوع، کاهش فساد و کاهش وقت و زمان نیروهای شهرداری تاثیر گذار و مورد رضایت شهروندان بوده است.

شهردار لنگرود همچنین به پروژه های اساسی ،رفع مشکلات آب های سطحی در شهر لنگرود اشاره داشت و افزود: فاز اول این پروژه به مدت ۴ ماه انجام شد.

وی اضافه کرد: بعد از اتمام این پروژه ۳باران سیل آسا را در شهر لنگرود شاهد بودیم و الحمداله پروژه جواب داد و مناطقی که مد نظر ما بود با اجرای این پروژه مشکل آبگرفتی آن حل شد.

مهندس رجایی از اجرایی شدن فاز دوم پروره دفع آب های سطحی که کار مطالعاتی آن انجام شده است خبرداد وگفت: این پروژه از میدان امام حسن مجتبی (ع) به سمت چمخاله بطول ۸۰۰متر لوله گذاری با لوله های مسلح ۱۵۰۰(۵/۱متری) خواهد بود که یکی از پروژه های بزرگ دفع آب های سطحی بحساب می آید.وی با بیان اینکه با اجرای این فاز،مشکلات آبگرفتگی میدان امام حسن مجتبی ،چالکیاسر،خیابان ۳۵ متری،خیابان شهید رجایی و خیابانهای اطراف حل خواهد شد

وی ادامه داد: کارهای عمرانی که شهروندان، مجموعه کار را درجای جای شهر شاهد هستند، اتحاد و یکدلی و هماهنگی بین مجموعه شورای اسلامی شهر و شهرداری باعث شده تا شهروندان مجموعه کارهای عمرانی را درجای جای شهر لنگرود شاهد باشند و رضایت نسبی داشته باشند و امیدواریم که بتوانیم روز به روز براین رضایتمندی بیفزاییم.
شهردار لنگرود از زحمات و حمایت های مهندس لاهوتی نماینده مردم شهرستان تقدیر و تشکر کرد و افزود: با تلاش و حمایت های نماینده محترم توانستیم این حجم از پروژه ها را عملیاتی نماییم.
وی افزود: ۲۰درصد از پروژه های عمرانی از منابع داخلی و ۸۰درصد اعتبارات از منابع ملی است که با زحمات آقای لاهوتی دریافت می شود.
رجایی افزود: براساس وعده ای که به مردم عزیز در خصوص آسفالت محلات داده بودیم ،برهمان اساس بترتیب شروع محلات را از راه پشته آغاز وسپس انزلی محله،رکج محله،جاده لیلاکوه،قسمت های اصلی شهر،طولازده انجام دادیم و درحال حاضر نیزبا اجرای آسفالت آنسرمحله ، خیابان شهدای سالکویه و کاسگر محله و قسمتی از چالکیاسر و به ترتیب اولویت کوچه های فرعی آسفالت خواهد شد وامیدواریم بعداز این نهضت آسفالت بتوانیم ادعا کنیم که شهری بدون مشکل آسفالت داریم.
شهردار افزود: با مناقصه ای که به مبلغ ۱۰میلیارد تومان گذاشتیم قرار شد ۱۵۰هزار مترمربع را آسفالت کنیم و قرار شد اگر با این ۱۵۰هزار متر مربع آن محلاتی که مد نظر ما است به اتمام نرسید ما بتوانیم مجددا قرار داد دیگر را با پیمانکار داشته باشیم تا تمام محلات وکوچه هایی که به مردم عزیز وعده داده بودیم ،آسفالت شود.
وی با بیان اینکه انشاا….تا دو هفته آینده شاهد افتتاح باغ ملی لنگرود و محوطه تفریحی جنب پل خشتی خواهیم بود, افزود: این دوفضا مناسب برای استفاده از گردشگران و مردم شهرلنگرود در طول روز خواهد بود.
شهردار لنگرود درادامه اعتبار هزینه شده پروژه باغ ملی را ۱میلیاردتومان و اعتبار هزینه شده پروژه پل خشتی را ۵۰۹میلیون تومان عنوان کردو افرود: هنوز ادامه پروژه محوطه پل خشتی باقی است ودر چند فاز تعریف شده است که فاز اول آن بزودی افتتاح خواهد شد.وی درخصوص پروژه پیاده روسازی ها گفت: وبسیاری از پیاده روهای معیوب را درسال۹۷ انجام دادیم و ۳۰ درصد باقی مانده جاده لاهیجان و جاده لیلاکوه درحال انجام است وسپس پیاده روسازی ضلع شمال خیابان امام خمینی(ره)را خواهیم داشت و امیدواریم تا پایان سال ۹۸ پروژه های پیاده روسازی نیز به پایان می رسدکه درسال جدید تا به امروز ۴۰۰میلیون تومان برای پروژه پیاده روسازی ها

هزینه شده است وتااتمام کارسه برابر این مبلغ هزینه خواهد شد.
رجایی همچنین با کارخانه کمپوست اشاره داشت و گفت: با کمبود اعتبارات مواجه شده بودیم که الحمدا…با کمک نماینده و فرماندارمحترم رفع شد و و پیمانکار در حال انجام کار است .
وی خاطرنشان کرد:دراین فاز از پروژه کمپوست موفق شدیم ۳ میلیارد تومان اوراق برای ادامه ساخت برای پیمانکارجذب نماییم وانشاا…با پرداخت این مبلغ به پیمانکار پروژه با سرعت خوبی جلوخواهد رفت.

وی افزود: ما امیدواریم فاز اول پروژه کمپوست قسمت پردازش آن تا پایان سال ۹۸ به بهره برداری برسد.
شهردار لنگرود بودجه شهرداری لنگرود را درسالجاری را ۴۶میلیارد تومان عانوان کرد وگفت:این بودجه درسال گذشته ۳۸میلیارد تومان بوده است.

شهردار لنگرود همچنین اقدامات درحال انجام شهرداری راتعویض سطل های زباله،تعویض چراغ های برق،احیای پارک های قدیمی ،حذف تیرهای برق بصورت زمینی بیان کرد و افزود:در کاهش تولید زباله که یک مشکل اساسی در سطح کشور بویژه استان های شمالی محسوب می شودو ما بعنوان اولین شهرداری با آخرین تجهیزات و تکنولوژی احداث کارخانه کمپوست را در دست اقدام داریم که تاکنون ۵میلیارد تومان هزینه شده است که کل مبلغ قرار داد ۱۱ میلیارد تومان است ،خواهش ما از مردم در کاهش تولید زباله و بحث تفکیک زباله تر وخشک است.
وی افزود:بعداز اجرای پروژه های باغ ملی و پل خشتی و جاده چمخاله،پروژهای ایجاد رینگ جدید شهر لنگرود را در دستور کار داریم که این رینگ از میدان املاکی شروع وبه جاده لوکلا و چمخاله میرسد که باعث کاهش ترافیک شهرخواهد شد.
رجایی همچنین احیای پارک فجر،احداث پیاده راه طبیعت به عرض ۱۵ و۳۰متر از بیمارستان جدیدالاحداث تا محل ایستگاه تله کابین (درفک)،الحاق شدن روستاهای موبندان ،لیلاکوه، زردآب محله به شهر لنگرود عنوان کرد و افزود:دراین مناطق ساخت وسازها براساس معیارهای شهرسازی پیش برود و هم اینکه مردم بتوانند از مزایای شهر بودن استفاده کنند.
وی ضمن از مساعدت ها و همکاری شهرداری و مجموعه شورای اسلامی شهرچمخاله که هزینه ای بابت وردی طرح سالمسازی دریا از شهروندان لنگرودی که از دغدغه های شهروندان بود، دریافت نمی کنند تقدیر و تشکر ویژه نمود.
انتهای پیام/

ااا