رشت- درحالی که یکصدمین جلسه شورای شهر رشت، چهارمین جلسه متوالی بدون حضور رییس شورا بود، از درگیری ماموران و دستفروشان تا  روشنی چند لامپ در شبهای روشن و موافقت دو طرح بحث و تبادل نظر شد.

اختصاصی ختم کلام/ نائب رییس جلسه شورای شهر رشت در یکصدمین جلسه این شورا با اشاره به  درگیری دست فروشان با نیروهای سد معبر شهرداری رشت، اظهار کرد: این زد و خوردها باید باورود دستگاه های مربوطه خاتمه داده شوند.
رضا رسولی گفت: حدود پانصد نفر از دستفروشان می‌توانند در پارکینگ متعلق به اداره‌کل زندان‌های گیلان واقع در محدوده خیابان شهدای ذهاب، ساماندهی شوند تا بخش عمده‌ای از مشکلات اینچنینی برطرف شود.

نخستین ناطق این جلسه نیز با انتقاد از  کیفیت ضعیف آسفالت سطح شهر اظهار کرد: نه نظارت درستی در این رابطه صورت می‌گیردو نه توزیع آسفالت در نقاط مختلف شهر عادلانه توزیع می شود.‌
بهراد ذاکری گفت: باید با هماهنگی اداره راهنمایی و رانندگی و فرمانداری رشت هماهنگی های لازم صورت بگیرد تا دست کم  جلوی هدر رفت آسفالت گرفته شود.

وی همچنین با انتقاد از فضای کنونی اطراف سبزه‌میدان پیشنهاد داد تا با ایجاد ایستگاه مرکزی از توقف خودروها در آن محدوده جلوگیری شود.
ناطق نخست صدمین‌جلسه شورای شهر رشت در مورد میادین میوه و تره‌بار نیز گفت: این سازمان بدون هیچ ضوابطی ساختمانی را که در تملک شهرداری بود به غیر اجاره داده است که باید هرچه سریعتر تکلیف آن روشن شود.

ذاکری همچنین با توجه به مشکلات موجود در موسیقی‌نوازی در پیاده راه فرهنگی نیز بر لزوم  تصمیم‌گیری های قاطعانه در این امر تاکید کرد و رسیدگی به این‌مسئله را از شهردار رشت‌خواستار شد.
وی پیرامون طرح شب های روشن رشت از نوروز گذشته نیز افزود: تنها اقدام صورت گرفته در این طرح، روشن کردن چند لامپ بود و بس.

این عضو شورا با اشاره به درگیری میان دستفروشان و ماموران سد معبر شهرداری نیز با اشاره به ویژگی شب زنده‌داری شهر رشت خاطر نشان کرد: باید نقاطی را با تعیین زمانی مشخص برای فعالیت دستفروشان تعیین کرد.

دومین ناطق شورای شهر رشت نیز از این درگیری به عنوان جنگی تمام عیار یاد کرد و گفت: برای حل این موضوع باید برای یک بار هم که شده همه دستگاه های مربوط کنار شهرداری قرار بگیرند.‌
فرهام زاهد تاکید کرد: در سد معبر نیز باید پالایش اساسی صورت بگیرد زیرا بر اساس گزارش های دریافت شده، ماموران به صورت سلیقه ای با دست فروشان برخورد می کنند.
وی بر لزوم ارائه آموزش های لازم برای  نیروهای سد معبر تاکید و تصریح کرد: باید علاوه بر اعمال نظارت بر آنها، از نظر قضایی نیز از آنان پشتبانی شود.
این عضو شورا شرایط اقتصادی را موجب افزایش تقاضا برای دریافت دکه دانست و گفت: ایجاد اشتغال و رفع بیکاری بر عهده شهرداری نیست بلکه شهرداری باید شهر را اداره کند.
به گزارش ختم کلام، در یکصدمین جلسه شورای شهر رشت لایحه طرح قیمت گذاری پارکینگ های حاشیه ای به مبلغ یک هزار و ۴۰۰ تا ۲ هزار ۵۰۰ تومان موافقت شد.

در این جلسه همچنین اعضا با لایحه پیشنهادی شهرداری برای مشارکت در سرمایه گذاری و بهره برداری نیروگاه زباله سوز ۶۰۰ تنی موافقت کردند.

در ادامه لایحه خریداری سطل زباله مکانیزه ششصد و شصت لیتری مورد بررسی قرار گرفت.
یکصدمین‌جلسه شورای اسلامی کلانشهر رشت، چهارمین جلسه متوالی ای بود که  رئیس شورا در آن شرکت نداشت.

انتهای پیام/