به گزارش ختم کلام، آیت الله رسول فلاحتی امروز در اجتماع آمران به معروف و ناهیان از منکر استان و گرامیداشت یاد امام خمینی(ره) و میثاق با امام خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در مصلای شهر رشت اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر دو فریضه الهی است و مقام معظم رهبری در بسیاری از نشست های عمومی و جلسه ها با مردم و مسئولان این موضوع را به صورت گسترده و روشن مطرح کردند.
وی، امر به معروف و نهی از منکر را تضمین کننده حیات طیبه جامعه اسلامی عنوان کرد و افزود: فاصله از مبانی دینی سبب ویرانگری در عرصه های اجتماعی جامعه اسلامی شده است.
امام جمعه رشت با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر دریای گسترده و مواج کارهای خوب در کلام امیرالمومنین علی(ع) است، تصریح کرد: جهاد قطره ای در برابر امر به معروف و نهی از منکر است.
آیت الله فلاحتی به بلند شدن ناله تمام نیروهای ارزشی، وفادار به انقلاب، خانواده شهدا و ایثارگران نسبت به لجام گسیختگی فرهنگی در جامعه اشاره کرد و گفت: بازسازی جنگ دستاویزی برای بعضی از اشخاص در به فراموشی سپردن امر به معروف و نهی از منکر شد.
وی با تاکید براینکه ما ماموریم خود را فدای ارزش های دینی کنیم، بیان کرد: قرآن ۴ وظیفه را به عهده تشکیل دهندگان حکومت اسلامی قرار داده و نخستین آن اقامه نماز است.
نماینده ولی فقیه در گیلان، پرداخت زکات برای برطرف کردن مشکل دردمندان را دومین وظیفه حکومت اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر از دیگر وظایف حکومت اسلامی از نگاه قرآن است.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه آیا برای بعضی از متولیان جامعه اسلامی ننگ نیست که فرایض الهی مغفول واقع شود، اظهار کرد: برای سنگ و چوب وزیر داریم اما برای امر به معروف و نهی از منکر وزارتخانه ای ایجاد نشده است.
وی، خواستار توجه و واکنش مسئولان و اقشار مختلف جامعه نسبت به بی بندوباری و بی عفتی در جامعه شد و افزود: بعضی از خانواده ها در جامعه از بدحجابی و بی حجابی فراتر رفته و دارند به عریانی می رسند.
امام جمعه رشت با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر یک مساله اعتقادی است، بیان کرد: امر به معروف و نهی از منکر موجب می شود اشرار بر جامعه حاکم نشوند.
آیت الله فلاحتی یادآور شد: پس از پیامبر گرامی اسلام(ص)، نبود امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی حادثه کربلا را به وجود آورد.
وی با بیان اینکه نقش امر به معروف و نهی از منکر در جامعه آن قدر بی بدیل است که خدای متعال نخستین آمر به معروف و ناهی از منکر است، تصریح کرد: امت بهتر آن امتی است که دنبال امر به معروف و نهی از منکر باشد.
نماینده ولی فقیه در گیلان، بر احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر توسط آحاد مردم در پاک کردن جامعه از آلودگی ها تاکید کرد و گفت: یقین دارم مردم گیلان عاقل و ولایتمدار هستند و اگر کسانی بخواهند در مقابل منکرات اقدام کنند آنها را می پذیرند.
آیت الله فلاحتی با اشاره به عده ای هتاک، مانکن و ابزار دشمن در جامعه، اظهار کرد: مانکن ها، هتاک ها و مروجان ابتذال در جامعه بدانند از امروز میدان آرامی برای هنجارشکنان و هتاک ها در بین مردم وجود نخواهد داشت.
وی با قدردانی از دستگاه قضا که در راس آن رجل انقلابی قرار دارد، بیان کرد: از دستگاه قضا می خواهیم در رسیدگی به مسائل امر به معروف و نهی از منکر سریع تر اقدام کنند.

انتهای پیام/