به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ختم کلام، رییس پارک علم و فناوری گیلان صبح سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه، پژوهش و نوآوری را از مهمترین راهکارهای برون‌رفت از بیکاری دانست و اظهار کرد: گیلان دارای ۳۰۰ شرکت دانش بنیان، هسته‌ای و واحدهای فناوری است.
علی باستی از احداث پارک فناوری گیلان در زمینی به مساحت ۳۰ هکتار در کیلومتر چهار محور رشت به قزوین خبر داد و گفت: صدور مجوز استقرارپنج شرکت دانش‌بنیان در این پارک در حال انجام است.

وی همچنین از برپایی نمایشگاه، صدور مجوز مرکز رشد آستارا و رودسر، افتتاح صندوق پژوهش، شناسایی ظرفیت‌‌های صنایع خلاق به عنوان مهمترین برنامه‌های سال گذشته یاد کرد.
رئیس پارک علم و فناوری گیلان با بیان اینکه ترویج شرکت‌های دانش‌بنیان از دیگر برنامه‌هایی است که دنبال می‌شود افزود: دولت ۱۳۰ خدمت برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان تعیین کرده است.
به گفته باستی، راه اندازی کارخانه نوآوری از ویژه برنامه‌های سال جدید است.
وی با اشاره به صادرات محصولات تولید شده شرکت‌های دانش بنیان به خارج از مرزها خاطر نشان کرد: سال گذشته ۳۰۰ هزار دلار کالاهای شرکت‌های دانش بنیان گیلان به دیگر کشورها صادر شده است.

این مسئول افزود: امسال کارخانه نوآوری در گیلان راه اندازی می شود.
رئیس پارک علم و فناوری گیلان ادامه داد: مواردی همچون معافیت مالیات، ارائه تسهیلات کلان، مشوق‌های صادراتی، حضور در نمایشگاه‌ها از مهمترین حمایت‌های دولت از شرکت‌های دانش‌بنیان است.
انتهای پیام/

ا