به گزارش ختم کلام، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان، در نشست با فرماندار شهرستان انزلی اظهار کرد: با عنایت به شرایط اقتصادی موجود در جامعه، هم افزایی و استفاده از همه ظرفیتهای موجود برای رونق تولید بسیار ضروری و حائز اهمیت است.
فرهاد دلق پوش با توجه به نوسانات به وجود آمده در بخش صنعت و بازار سرمایه در سال گذشته گفت: استفاده از توانمندی همه دستگاهها به ویژه سازمان صنعت، معدن وتجارت، مهم ترین سیاست برای کمک به بخش تولید است.
وی همچنین علاوه بر مشکلات مالیاتی، عمده ترین مشکل صنعت تولید را برخی سطحی نگری ها و سلیقه محوری ها در تصمیمات اعتبارسنجی هنگام تخصیص تسهیلات از سوی بانک دانست و افزود: در برخی موارد به دلیل انجام نشدن تعهدات برخی بانکها در خصوص منابع مالی تکلیفی در مواجهه با واحدهای تولیدی، ضربه مهلکی بر صنعت کشور وارد می شود و در صورت ادامه این رویکرد نامناسب و اعمال برنامه ریزی های نادرست، موفق به رفع تلاطمات به وجود آمده نخواهیم شد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان همچنین با توجه به ظرفیتهای قانونی موجود در کارگروه رفع موانع تولید خاطر نشان کرد: بر این اساس می توان تمهیدات لازم را برای پایش و نظارت مستمر بر حسن اجرای تعهدات بانکی در خصوص واگذاری تسهیلات به صنعت تولید اتخاذ نمود.
دلق پوش در جمع روسای اتحادیه های شهرستان انزلی نیز با اشاره به عملکرد سازمان صمت گیلان در حوزه تنظیم بازار عنوان کرد: این سازمان در جهت تنظیم بازار، نظارت صحیح، ایجاد انگیزه و در نتیجه کاهش التهاب نسبت به سایر استانها موفق عمل کرده است.
وی با بیان اینکه بازاریان همواره از قشرهای شریف و یاری‌رسان نظام و دولت در برهه‌های مختلف بوده‌اند، گفت: معتقدم که مشکلات اصناف باید یکی بعد از دیگری و بر مبنای قانون‌مداری حل و فصل شود.
این مسئول ادامه داد: شهرستان بندر انزلی قطب گردشگری استان و کشور است بنابراین باید تمهیدات لازم جهت افزایش و توزیع مطلوب سهمیه های کالایی تنظیم بازار به این شهرستان مورد نظر قرار گیرد.
دلق پوش ادامه داد: ۵۵ میلیارد ریال تسهیلات تخصیصی شهرستان انزلی برای بازسازی و نوسازی صنوف تولیدی می تواند در جهت رونق تولید سبب پویایی این بخش شده ومنجر به توسعه تولید و اشتغال در این شهرستان شود.
وی گفت: این امتیازات باعث خواهد شد که رغبت سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی انزلی افزایش یافته و با توجه وجود عرصه صنعتی موجود، امکان جذب همه شرکت های متقاضی فراهم خواهد شد.
انتهای پیام/ا