‍به گزارش ختم کلام، رئیس جمهور عصر امروز در تماس تلفنی با استاندار گیلان، ضمن دریافت اطلاعات آخرین وضعیت بارش‌ها در این استان، بر ضرورت به کارگیری تمام توان و امکانات برای جلوگیری از خسارات‌های احتمالی بر مردم تاکیدکرد.
حسن روحانی همچنین ضمن تاکید حفظ و تقویت آمادگی استان برای بارندگی های احتمالی در هفته های آتی گفت: روند ارسال امکانات و کمک‌های استان برای هم وطنان در معرض سیل در موارد نیاز سایر استان‌ها باید استمرار یابد.
وی در این تماس تلفنی، ضمن ابلاغ سلام و تبریک سال نو به معاونان استانداری، فرمانداران، بخشداران، مدیران دستگاه‌های اجرایی و امدادی و فرماندهان نیروهای مسلح استان، از زحمات، همدلی و تلاش آنان قدردانی کرد.
همچنین در این تماس تلفنی، استاندار گیلان نیز گزارشی از آخرین وضعیت بارش‌ها، میزان ذخایر آبی در سدهای سفیدرود، شهربیجار و میزان آمادگی استان در مواجهه با خطرات احتمالی ناشی از تشدید بارش‌ها به رئیس جمهور ارائه کرد.
مصطفی سالاری، مجموعه اقدامات صورت گرفته در استان بویژه ابلاغ و اجرای دو شیوه‌نامه ساماندهی، بهره برداری چندمنظوره از آب‌بندان‌ها، ساماندهی و کنترل سیلاب رودخانه‌های استان و تاثیر آن بر ذخیره یا هدایت جریان آب ناشی از بارش‌ها به سمت دریا و در نتیجه کاهش خطرات سیل را تشریح کرد.
وی در این گفتگوی تلفنی، از حمایت‌ها و تدابیر رئیس جمهور سپاسگزاری کرد و آن را مایه دلگرمی و تلاش مضاعف مسئولان در خدمت رسانی به مردم دانست.
انتهای پیام/