سید مهدی رجایی لنگرودی در گفتگو با ختم کلام، بر لزوم‌تلاش برای اعتماد سازی مردم نسبت به مسئولان تاکید و اظهار کرد: بی شک اعتماد لازم با صداقت، شفافیت و نبود فاصله میان مسئولان و مردم به دست می آید.
وی پیرو تاکید مکرر رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرامون عملکردشفاف مسئولان به جز در موارد نظامی، امنیتی و امورات مقابله با دشمن، گفت: در این راستا شهرداری لنگرود نیز عملکردهای خود را همچنان گذشته به صورت شفاف اعلام می کند.
شهردار لنگرود با بیان اینکه بسیاری از زمینه‌های فساد در پشت پرده محرمانه‌ها رخ می‌دهندخاطر نشان‌کرد: به نظر می‌رسد بسیاری از دستگاه‌های اقتصادی حتی علاقه‌ای به انتشار و در دسترس قراردادن اطلاعات غیرمحرمانه خود نیز ندارند.
رجایی لنگرودی با اشاره به اجرای سامانه شفافیت عملکرد شهرداری لنگرود در بهار آینده، گفت: در تاریخ یاد شده قوانین و مقرراتی همچون قراردادها، تصویب‌نامه‌ها، دستورالعمل‌ها، بخشنامه‌ها، رویه‌ها، ماموریت‌ها، شرح وظایف واحدهای مربوط و موافقت‌های اصولی برای عموم اطلاع رسانی می شود.
وی سامانه شفافیت را گامی مهم برای مدیریت مطلوب شهری برشمرد و تصریح کرد: بی شک شفافیت، پاسخگویی به دنبال دارد و پیش از این نیز، قانونگذار کشور، با ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد تلاش کرده بود به این امر مهم بپردازد.
شهردار لنگرود همکاری همه جانبه رسانه ها را در سامانه شفاف سازی خواستار شد و افزود: از رسانه ها که رکن اصلی شفافیت هستند می خواهیم با فدا نکردن شفافیت بر حاشیه، حفظ حقوق پرسنل، رعایت انضباط مالی و خط قرمز اخلاق، موجبات حرکت در مسیر شفافیت با انضباط مالی و اداری را بیش از گذشته فراهم کنند.
انتهای پیام/