به گزارش ختم کلام، استاندار گیلان با اشاره به سفر رئیس جمهور و هیئت همراه به این استان اظهار کرد: نخستین برنامه وی حضور در جمع مردم استان است.
مصطفی سالاری با بیان اینکه رئیس جمهور در ورزشگاه شهر لاهیجان با مردم گیلان دیدار می‌کند، افزود: ورزشگاه این شهر از ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه آماده حضور ارزشمند مردم استان برای دیدار با حسن روحانی است.
وی با یادآوری حمایت های قابل توجه مردم این استان از دولت تدبیر و امید، گفت: حضور و مهمان نوازی مردم گیلان در روز چهارشنبه، انگیزه و پشتوانه قوی برای مسئولان استان است تا با عزم جدی تر به مطالبه ی انتظارات مردم در حوزه های مختلف از جمله اشتغال و اقتصاد بپردازند.

نماینده عالی دولت در گیلان از افتتاح رسمی راه آهن قزوین- رشت در عصر روز چهارشنبه با حضور رئیس جمهور خبر داد و عنوان کرد: دلایل مختلفی از جمله پیچیدگی های مسیر، مسائل فنی و محدودیت های اعتباری موجب شد که سال ها انتظار مردم گیلان برای شنیدن سوت قطار به تاخیر بیفتد اما با نگاه ویژه دولت های یازدهم و دوازدهم سرانجام این انتظار به سر آمد.
سالاری با بیان اینکه با وجود تنگناهای اعتباری، دولت تدبیر و امید اجازه نداد که تزریق اعتبار به پروژه راه آهن گیلان متوقف و یا حتی کند شود، افزود: نخستین مسافران قطار گیلان پس از افتتاح رسمی، ۱۲۰ نفر از خانواده معزز شهدا هستند که عازم مشهد مقدس می شوند.
وی تسهیل تردد و ارتقاء ایمنی سفر را از جمله مزایای افتتاح پروژه راه آهن برای مردم دانست و گفت: استفاده از این ظرفیت عظیم برای ارتقاء وضع معیشت و اشغال مردم مورد توجه قرار دارد.
استاندار گیلان، به سایر پروژه های استان در حوزه راه ها که همزمان با سفر هیئت دولت عملیات اجرایی آن ها آغاز شده و یا مقدمات اجرای آن ها فراهم می شود اشاره کرد و یادآور شد: ۸ کیلومتر باقی مانده آزادراه قزوین-رشت از جمله پروژه هایی است که عملیات اجرایی آن همزمان با این سفر آغاز می گردد.
سالاری ادامه داد: در صورت آمادگی کشور آذربایجان که تامین کننده اعتبار راه آهن رشت – آستارا است، اجرای این پروژه نیز با انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دو کشور آغاز می شود.
وی انعقاد تفاهم نامه برای متصل شدن راه آهن رشت- انزلی به بندر کاسپین را از دیگر برنامه های احتمالی سفر رئیس جمهور معرفی کرد و افزود: برنامه های پیش بینی شده، اتفاقات خوبی را در گیلان رقم می زنند.
استاندار گیلان از حضور رئیس جمهور در نشست توسعه و دیدار با جمعی از نخبگان و فعالان سیاسی، اقتصادی و اجتماعی استان در شامگاه چهارشنبه ۱۵ اسفند خبر داد و گفت: در این نشست مباحث مختلفی پیرامون توسعه استان مورد بحث و بررسی قرار می گیرد و تفاهم نامه هایی نیز در حوزه سرمایه گذاری با نهادهای اقتصادی و بانک ها منعقد می شود.
سالاری با بیان اینکه خانواده معزز شهدا نیز در نشست مذکور حضور پیدا می کنند، گفت: در این نشست از نمایندگان اقشار و صنوف مختلف دعوت شده است.
وی با بیان اینکه رئیس جمهور به عنوان چهارمین برنامه سفر خود به گیلان، صبح پنجشنبه در شورای اداری استان حضور پیدا می کند، گفت: در این جلسه تصمیمات اتخاذ شده برای گیلان اعم از اعتبارات عمرانی، طرح های سرمایه گذاری و همچنین در صورت لزوم، تصمیم گیری در خصوص اصلاح ساختارها و اعطای مجوزهای مورد نیاز برای تسریع در انجام امور اعلام می شود.
نماینده عالی دولت در گیلان نشست خبری با اصحاب رسانه را آخرین برنامه سفر رئیس جمهور به گیلان عنوان کرد و افزود: امیدواریم با دستان توانمند رئیس جمهور، گره از مسائل و مشکلات موجود در گیلان گشوده شود و روند پیشرفت و توسعه این استان شتاب بگیرد.

انتهای پیام/