فاطمه شیرزاد در گفتگو با ختم کلام، در خصوص انتصاب شهردار جدید اظهار داشت: حسین علیقلی زاده تجربه خوبی در زمینه شهرداری دارد و با ۲۵سال سابقه کاری می تواند به عنوان یک شهردار موفق ایفای نقش کند.
وی گفت: انتخاب شهردار جدید در دقیقه نود نبوده و وی خود را از قبل به شورا تعرفه کرده بود.
سخنگوی شورای شهر رشت خاطر نشان کرد: غیر بومی بودن وی تا اندازه ای اعضای شورا را دچار تردید کرد، واین مهم به دلیل تعهد‌ و وظیفه پاسخگویی به آنان است.
شیرزاد با بیان اینکه شهردار اسبق با استعفای خود، تبعات سیاسی- اجتماعی و مالی بسیاری باقی گذاشت افزود: گزینه های بومی مدنظر و مورد قبول اعضای شورا، کاندید نشدند و افراد بومی متقاضی نیز، قدرت اجرایی لازم را دارا نبودند.
وی تصریح کرد: شهردار فعلی اهل گنبد کاووس است و در صورت احراز صلاحیت و ماندگاری، قدرت اجرایی خوبی برای تحقق برنامه های شهرداری، ارائه خواهد کرد.
سخنگوی شورای شهر رشت، همچنین در خصوص فشار هایی که همواره از سوی شورای شهر به شهرداری متحمل می شودنیز گفت: متاسفانه این روند ادامه دارد اما اگر شهردارها این فشارها را نپذیرند و واقعا برای مردم وقت بگذارند مردم قدرشناس این تلاش ها خواهند بود.
شیرزاد افزود: یکی از راهکار های کاهش این فشارها این است که نباید خود را به کانون قدرت بیرونی وصل کنند و در طیف ها، گروه ها و تصمیم گیری های خارجی مشارکت کنند بلکه باید از تجربیات افراد بومی شورا به عنوان چراغ راه استفاده کرده و با اندکی درایت به موفقیت برسند.
وی در خصوص سرپرست فعلی شهرداری به عنوان یکی از گزینه های انتخابی شورا نیز گفت: باتوجه به اینکه علی بهارمست در بدنه شهرداری سابقه مدیریتی و حضوری فعال داشت، میان اعضاء شورا از محبوبیت برخوردار بود اما حاضر به رها کردن پست مدیریتی خود در سفیدرود نشد.
این‌مسئول ادامه داد: به عقیده بنده، سرپرست فعلی شهرداری رشت، فرصت بسیار مهمی را از دست داد زیرا وی می توانست با ۱۱ رای موافق شورا این پست را تحویل گرفته و با آشنایی و شناخت از شهرداری و کار شورا به راحتی خود را در زمان کوتاهی با مجموعه تطبیق دهد.
شیرزاد اضافه کرد: یکی از دلایل نپذیرفتن این سمت شاید بدهی های زیاد شهرداری بود ولی باید توجه کنیم که شهرداری ای که در کار عمرانی بدهی نداشته باشد برای شهر کاری نکرده است. وی گفت: باتوجه به اینکه علی بهار مست پیش از این‌نیزمدیر مالی شهرداری بود و درهمه پست ها به مدت کوتاهی همکاری داشت، به اوضاع واقف بود و از شرایط شهرداری کم و بیش آگاهی داشت و بی شک می داند که این بدهی ها به دلیل انجام پروژه های عمرانی متعدد است.
این مسئول خاطر نشان کرد: شاید در بعضی موارد انحرافات مالی نیز ایجاد شده اما به هرحال بدهی نداشتن شهرداری نیز غیر منطقی است.
شیرزاد گفت: دولت نیز میلیاردها تومان در حوزه عمرانی بدهکار است و این امری طبیعی تلقی می شود.
وی یادآورشد: اگر هرکس در هر سمت و پستی که فعالیت می کند وقت و انرژی لازم را بگذارد می تواند به موفقیت و رضایت مندی برسد.
سخنگوی شورای شهر رشت گفت: متاسفانه همه مدیران حوزه شهری اینگونه نیستند.
انتهای پیام/