به گزارش ختم کلام، فرماندار لاهیجان در جلسه کمیسیون امور بانوان این شهرستان با بیان اینکه ذات بانوان برگرفته از مهربانیت است، اظهار کرد: در تاریخ اسلام، ایران باستان و نوین بانوانی وجود داشتندکه برای همیشه درتاریخ جاودان ماندند.

سید اسماعیل میر غضنفری با اشاره به نزول سوره کوثر به احترام فاطمه زهرا(س) گفت: این مهم نشان گر این است که دین اسلام بعنوان دین برتر به بانوان اعتقاد راسخی دارد.

وی افزود: در اروپا بعد از رنسانس فرقه ای به نام فمینیسم با هدف عدم استفاده ابزاری از خانم ها شروع به فعالیت کرد و تاکنون نیز در این زمینه موفق نشد اما در جمهوری اسلامی ایران نقش و جایگاه والای زن بر همگان آشکار است.
فرماندار لاهیجان در ادامه با بیان اینکه دولت دوازدهم در حوزه عدالت جنسیتی و دسترسی زنان به فرصت ها گام های بسیار موثری برداشته است، خاطر نشان کرد: بر اساس بخشنامه دولت ۳۰ درصد منصب های تمامی دستگاهها باید به زنان اختصاص یابد که البته این گام با درایت استاندار گیلان به خوبی برداشته شده است.
میرغضنفری حضور زنان توانمند در عرصه های مدیریتی لاهیجان را از اولویت های کاری خود برشمرد و با اشاره به وضعیت دشوار معیشتی جامعه کنونی افزود: بانوان باید عزم خود را برای ایجاد آرامش و نشاط در خانواده جزم کنند.
انتهای پیام/