به گزارش ختم کلام، استاندار گیلان در جلسه شورای اداری که ظهر شنبه با حضورمعاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده برگزار شد، با اشاره به اهمیت خانواده، بانوان و نقش‌آفرینی آنان در جامعه، اظهار کرد: اقدامات انجام نشده بسیاری در این حوزه وجود دارد که امیداست با عنایت معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده به نقطه مطلوب برسد.
مصطفی سالاری به افزایش سهم مدیریتی بانوان در سطوح استانی و شهرستانی گیلان اشاره و تاکید کرد: دستور بهره‌گیری از ظرفیت زنان در سطوح مدیریتی به دستگاه‌های اجرایی استان ابلاغ و بخش قابل توجهی از این هدف گذاری نیز محقق شده است.
وی با تاکید بر رعایت نسبت بهره‌گیری از بانوان به مدیران دستگاه‌های اجرایی، تصریح کرد: مدیرانی که تاکنون اقدام به اجرایی شدن ابلاغیه نکرده اند باید با ذکر دلیل به استانداری اعلام کنند تا مورد بررسی قرار گیرد.
این مسئول گفت: گیلان در برخی از حوزه‌های مسائل اجتماعی همچون طلاق، دچار آسیب جدی بوده و وضعیت مطلوبی ندارد.
نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه گیلان جز ۱۰ استان نخست کشور در طلاق است، تاکید کرد: باید گام‌هایی جدی در حوزه آسیب‌های اجتماعی با محوریت خانواده برداشته شود.
سالاری با اشاره به حوزه اشتغال با بیان اینکه بانوان گیلانی از دیرباز در اقتصاد استان نقش جدی داشته و دارند، گفت: زمینه مشارکت بیشتر بانوان در حوزه اشتغال باید با توجه به تحولات این حوزه فراهم شود.
وی با اشاره به کاهش نقش آفرینی بانوان در حوزه کشاورزی به دلیل مکانیزه شدن این حوزه، تاکید کرد: بهره گیری از توانمندی بانوان در حوزه‌های مختلف مستلزم برنامه‌ریزی مناسب است.
به گفته استاندار گیلان، گام نخست ابلاغیه ساز و کار نظارت مردم بر دولت در استان هفته آینده ابلاغ می‌شود.
در ادامه این جلسه با حضور نعاون رییس جمهور درامور بانوان و خانواده، معاون جدید سیاسی امنیتی استانداری‌گیلان نیز معارفه و آغاز به کار کرد.

انتهای پیام/دد