به گزارش ختم کلام، ساسان اکبری‌پور اظهار داشت: عوامل و نیروهای یگان حفاظت محیط‌ زیست گیلان از ابتدای فصل شکار تاکنون تعداد ۱۲۰ قبضه انواع سلاح شکاری را در مناطق تحت مدیریت محیط زیست از شکارچیان غیر مجاز کشف کرده‌اند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان در تشریح علت توقیف ۱۲۰ قبضه اسلحه‌ شکاری عنوان کرد: اسلحه این افراد به دلیل عدم رعایت ضوابط و دستورالعمل‌های قانونی شکار و یا شکار گونه‌های حفاظت شده و اقدام به شکار در ایام ممنوعه توقیف شده است.

اکبری‌پور با بیان اینکه ۱۲۰ قبضه اسلحه شکاری توقیف شده به جهت طی مراحل قانونی به دستگاه قضایی گیلان ارسال شده است افزود:‌ علاوه بر این نیروهای یگان حفاظت محیط زیست گیلان در زمینه خرید و فروش اسلحه شکاری بدون هویت نیز اقداماتی انجام داده است.

وی استفاده و خرید و فروش اسلحه شکاری بدون هویت را ممنوع اعلام کرد و بیان داشت: در همین راستا عوامل یگان حفاظت محیط زیست گیلان تا ابتدای بهمن امسال تاکنون تعداد ۳۸ قبضه سلاح قاچاق را نیز از متخلفان کشف و ضبط کرده و به مقامات قضایی تحویل داده‌اند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان در مورد مهلت قانونی که برای فصل شکار تعیین شده است نیز تصریح کرد:‌ فرصت دو ماهه تمدید شده برای شکار در پایان بهمن به اتمام می‌رسد و تا این لحظه دستورالعملی برای تمدید این مهلت زمانی به عوامل یگان اعلام نشده است.

اکبری‌پور شکار در اراضی تحت مدیریت حفاظت محیط زیست گیلان در زمانی که فصل آن به اتمام رسیده است را تخلف خواند و عنوان کرد:‌ حضور شکارچیان در مناطق تحت مدیریت و اقدام به شکار در زمانی که پروانه شکار فاقد اعتبار باشد تخلف زیست محیطی تلقی می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه اسلحه شکاری متخلفان که به ضوابط توجهی ندارند توقیف می‌شود افزود: پس از پایان فصل شکار و تا زمانی که دستورالعمل جدیدی برای تمدید این زمان از سلسله مراتب بالا به یگان حفاظت محیط زیست گیلان نرسد با متخلفان شکار برخورد می‌شود.

انتهای پیام/[clear]