به گزارش ختم کلام، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در جلسه ستاد تنظیم بازار استان با تاکید بر توزیع مناسب کالاها در بازار، اظهار داشت: در راستای برنامه های تنظیم بازار، جهت رفاه مردم، گوشت سفید و قرمز منجمد با قیمت مصوب در استان توزیع و بازرسان این سازمان برحسن توزیع آن نظارت می نمایند.
فرهاد دلق پوش افزود: واردات گوشت قرمز مسیر عادی خود را طی می کند و هیچ کمبودی در تامین و عرضه گوشت وارداتی وجود ندارد.

وی خاطر نشان کرد: واردات گوشت قرمز برای تنظیم بازار توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشور همچنان ادامه دارد و با تدابیر صورت گرفته در ایام پایانی سال رو به افزایش است تا مردم بتوانند به سهولت محصولات پروتئینی مورد نیاز خود را با قیمت های مناسب تری خریداری کنند.
این مسئول گفت: تعاونی های مصرف کارکنان و تعاونی های روستایی به شرط داشتن صندوق های مکانیزه می توانند در فرایند توزیع نقش تاثیرگذاری ایفا کنند.

دلق پوش با اشاره به نحوه قیمت گذاری مرغ زنده افزود: ضریب تبدیل و قیمت برای مصرف کننده نهایی مشخص است و براساس دستورالعمل ابلاغی ستاد تنظیم بازار کشور انجام خواهد شد و بنابراین پیرامون قیمت مرغ برای مصرف کننده در صورت وجود نقطه نظرات و پیشنهادات از سوی زنجیره تولید، می توان نظرات را از طریق این ستاد به مقامات کشوری منعکس نمود.
دبیر کارگروه تنظیم بازار گیلان همچنین در رابطه با سهمیه آرد نانوایی ها با اشاره به مهمان پذیر بودن گیلان گفت: با توجه به شرایط بسیاری از نانوایان بویژه آزاد پز در تامین آرد مورد نیاز خود و همچنین دو مقوله کیفیت و کمیت گندم تخصیصی استان، حساسیت موضوع را به مسئولان بالادست منتقل می کنیم تا تصمیم مناسبی اتخاذ گردد.

انتهای پیام/