به گزارش ختم کلام، نماینده مردم رشت در مجلس‌شورای اسلامی درپرسش و پاسخ با اصحاب رسانه پیرامون تحریم های ظالمانه حاکم بر کشور اظهار کرد: هرچند که کشور با تحریم های کنونی در شرایط دشوار اقتصادی قرار دارد، اما تلاش ها برای ایجادآرامش در کشور از سوی مسئولان ادامه دارد.
محمد صادق حسنی با اشاره به گیلانی بودن رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، وی را افتخارو ظرفیتی بزرگ برای این استان دانست و گفت: تلاش های وی برای مدیریت بحران اقتصادی کشور ستونی است.
وی نجات گیلان را در گرو توجه به کشاورزی و گردشگری دانست و خاطر نشان کرد: هرچند نباید از صنعت و سرمایه گذاری در این بخش غافل شد اما باید پذیرفت که توسعه ی این استان در گرو رونق کشاورزی و گردشگری است.
نماینده‌مردم رشت در مجلس شورای اسلامی خدمات ارائه شده به روستاها را پس از انقلاب اسلامی کم نظیر دانست و برلزوم تدارم این روند تاکید کرد.
حسنی همچنین به برخی از معضلات موجود در سطح روستاهای رشت همچون محرومیت از آب آشامیدنی سالم نیز اشاره کردو افزود: بررسی و برطرف کردن چنین مشکلاتی در روستاها، و ایجاد شرایط آیده آل برای روستا نشینان نیازمند همت مدیران مربوط است.
وی افزود: محرومیت آب آشامیدنی روستاها پس از ۴۰ سال انقلاب اسلامی فاجعه است.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی پیرامون بلاتکلیفی شهر در انتخاب شهردار گفت: بی شک وقتی اداره یک شهر توسط سرپرست صورت می گیرد، بلاتکلیفی بر آن شهر حاکم خواهد شدو البته که این معضلات با رسیدن به ایام پایانی سال دو چندان نیز می شود.
حسنی مشخص کردن وضعیت شهردار رشت را در اسرع وقت از وزیر کشور خواستار شد‌.
وی با اشاره به نزدیکی ایام نوروز و گردشگر پذیری رشت تصریح کرد: اگر هر گونه مشکلی برای شهر رشت به ویژه در این ایام به وجود آید، بنده به عنوان نماینده این شهر، شخص وزیر کشور را مقصر خواهم دانست ودر این زمینه کوتاه نیز نخواهم آمد.
این مسئول همچنین ادامه داد: اولین کسی خواهم بود که استارت استیضاح وزیر کشور را می زند.
حسنی همچنین ورزش گیلان را نیازمند فعالیت بیشتردانست و خاطر نشان کرد: از زمان انتصاب یک بانو به عنوان مدیر کل اداره ورزش و جوانان گیلان، نظم خوبی در این حوزه حاکم شده و شرایط ورزش استان هرچند کند، اما به سمت مثبت پیش می رود.
وی مشکل مدیریتی را مشکل اصلی در
تیم سپیدرود اعلام کرد و ادامه داد: این مشکل برطرف شده اما نباید از یاد برد که رسیدن به شرایط ایده آل نیز زمانبر است.
این نماینده در پاسخ به مفقود شدن نامه مجمع نمایندگان در خصوص چندین مطالبه گیلان ازجمله مگاهاسپیتال، ساماندهی رودخانه‌های رشت و پسماند گفت: نامه‌ای در سازمان برنامه‌وبودجه مفقود نشده است.
به گفته حسنی در سال گذشته ریالی از بودجه عمرانی در کشور هزینه نشده است تا بخواهد بودجه جدیدی برای پروژه‌های عمرانی در گیلان تخصیص پیدا کند.
وی ادامه داد: اعتباراتی که در بودجه برای استان ها در نظر گرفته می شود به صورت صد درصد پرداخت نمی شود.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، همچنین عملکرد های وزیر جهاد کشاورزی را مورد انتقاد قراردداد و با اشاره به بی‌توجهی های مکرر نسبت به برنج از سوی وزارت کشاورزی، خاطرنشان کرد: عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در بازاریابی، فروش و‌ برندسازی، زیر صفر است.
حسنی گفت: قیمت فروش هرکیلو برنج محلی گیلان باید به ۱۸ هزار تومان برسد تا هزینه های کشاورز تامین شود.
وی اضافه کرد: در فروشگاه های بزرگ زنجیره ای به نام گیلان، برنجی که دارای ۷۰ درصد ناخالصی است، به نرخ پایین عرضه می شود و شلتوک نیز از مازندران به کارخانه های گیلان وارد می شود اما به نام برنج گیلان به فروش می رسد.
نماینده‌مردم رشت در مجلس شورای اسلامی از وجود رانت در پشت پرده واردات برنج خبر داد و گفت: استارت ایجاد بازار برنج زده شده است و انتظار حمایت از این بازارمی رود.
حسنی با اشاره به درج خبر گیلان به عنوان بهترین پرورش دهنده مرغ، و کمبود مرغ در بازار افزود: این درحالیست که به علاقمندان به احداث مرغداری در گیلان اعلام می‌شود که بازار مرغ اشباع است.
وی متذکر شد: توجیهات وزیر جهاد در این زمینه نیز غیرمنطقی و مبتنی بر سوءمدیریت است.
این مسئول ادامه داد: متاسفانه وزیر جهاد کشاورزی قدرت مدیریت نداشته ودر این رابطه حمایت های لازم را اعمال نمی کند.
نماینده رشت در مورد واردات چای نیز گفت: برای واردات چای، دلار چهار هزارو ۲۰۰ تومانی اختصاص داده

اند و مانع ورود چای لاهیجان و رونق آن در بازار شدند.
به گفته حسنی، موضوع محصولات تراریخته نیز به یک امر سیاسی و جناحی بدل شده است و کسی نیز پاسخ نمی دهد که چرا این محصولات در کشورهای تولید کننده به مصرف نمی رسد.
به گزارش ختم کلام، در پایان این نشست از‌ پایگاه اطلاع رسانی محمد صادق حسنی جوریابی، به عنوان نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی رونمایی و از خبرنگاران حاضر نیز قدردانی شد.

انتهای پیام/

اختصاصی از مهدیه رزاقی لنگرودی