در متن پیام آمده است:

چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران فرا رسید.
چهل سال عزت ، ولایتمداری، اتحاد ، غیرت ، ایستادگی و نه گفتن به وعده های توخالی و دروغین دشمنان انقلاب.
چهل سال از خودگذشتگی و دلدادگی در راه آرمانهای الهی معمار انقلاب خمینی کبیر(ره) و نائب بر حقش امام خامنه ای.
چهلمین سالروز پیروزی انقلاب را در شرایطی ارج گذاشته و قدر می نهمیم که خوی کثیف و پلید دشمنان جمهوری اسلامی درباره ملت ایران زمین به سر حد جنون رسیده و با اِعمال تحریم های متعدد در خیالی باطل به تحقق اهداف پلید خود می اندیشند، اما همچنان تنها عایدشان در این راه خفت و خواری و سرشکستگی است.
انقلاب به بلوغ رسیده و تحقق وعده الهی در پیروزی حق علیه باطل در چهل سال اقتدار ایران اسلامی به نمایش گذاشته شده است.
رشد و بالندگی ایران اسلامی در عرصه های علمی فناوری، سیاسی، اجتماعی و … خاری در چشم دشمنان است.
دشمنانی که با اقداماتی از جمله جنگ تحمیلی، تحریم اقتصادی، ترور، حمایت از گروهک های منافقین و … در تمامی چهل سال عمر پربرکت انقلاب کوشیدند تا ملت ایران را به زانو در آورند و هر بار در سایه الطاف الهی، رهبریهای داهیانه امام راحل و پس از آن نائب برحقشان امام خامنه ای و هوشیاری ملت همیشه در صحنه ایران زمین تیرشان به خطا رفته و زبون و نالان شدند.
با نگاهی به مسیر رشد و توسعه ایران اسلامی در بخش های مختلف طی چهل سال از پیروزی شکوهمند انقلاب این باور در تمامی دنیا تجلی پیدا کرده که توطئه های شبانه روزی دشمنان، موجب اتحاد بیشتر و سکوی پرتاب و توسعه همه جانبه برای ایران اسلامی بوده است.
ایران اسلامی به تمام دنیا ثابت کرد که در تمامی عرصه ها با بهره گیری از همت والای زنان و مردان خود می تواند بدون وابستگی به مستکبرین جهان در مسیر توسعه همه جانبه گام بردارد و با دستیابی به علوم متعدد کابوسی برای دشمنان قسم خورده این آب و خاک باشد.
و چه بسا کشورهایی که برای داشتن امنیتی مشابه امنیت حاکم بر کشورمان حسرت به دِل مانده اند.
امنیتی که تحقق آن را مدیون درایت و هوشیاری رهبر معظم انقلاب و سربازان دلیر ایران اسلامی در بسیج، سپاه، ارتش ، نیروی انتظامی و …. هستیم.
و در دورانی که دشمنان معتقد بودند روحیه ایثار و شهادت در ملت ایران فروکش کرده ، با تجلی آوازه مدافعین حرم بار دیگر نشان دادیم که همچنان در راه دفاع از ارزشهای والای اسلام و انقلاب لحظه ای درنگ نمی کنیم.
چهلمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران را با گرامیداشت یاد و خاطره پیر جماران خمینی کبیر(ره)، شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی و شهیدان مدافع حرم ارج نهاده و با حضور پرشور در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن بار دیگر با رهبر عزیزمان تجدید پیمان کرده و یقین می دانیم این انقلاب با دستان مبارک امام خامنه ای و با عزت و سربلندی به صاحب اصلی آن مهدی موعود (عج) سپرده خواهد شد.

فاطمه شیرزاد
سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت