به گزارش ختم کلام، نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری درهمایش تجلیل از ماندگاران قرآنی این استان در رشت، انقلاب اسلامی را انقلابی قرآنی و اسلام محور خواند و اظهار کرد: قرآن کریم، کتاب هدایت و انسان سازی است و باید از کتاب الهی در زندگی فردی و اجتماعی بهره های فراوانی برد.

حجت الاسلام احمد پروایی تراز کردن زندگی دنیوی با قرآن را موجب عاقبت به خیری برشمرد و گفت: مشکل این است که اخلاق و رفتار خود را با قرآن تراز نمی‌کنیم و شکست می‌خوریم.
وی افزود: اگر تمسک به قرآن و عترت بین ما، مردم، مسئولان و جامعه اتفاق بیافتد جامعه به رستگاری می‌رسد.
این‌مسئول ادامه داد: همه ما مدیون انقلاب هستیم و برای شکر نعمت انقلاب و به نشانه قدرشناسی باید به مردم خدمت کنیم.
پروایی خدمت به مردم را بزرگترین عبادت خواند وخاطر نشان کرد: اجر و پاداش این مهم در درگاه الهی بسیار فراوان است.

مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان نیز در این مراسم با تاکید بر بیان دستاوردهای انقلاب گفت: در چهلمین سالگرد پیروی انقلاب اسلامی باید نگاهی به گذشته و امید به آینده داشت.

حجت الاسلام علیزاده، افزود: انقلاب اسلامی حرکتی برجسته و متاثر از آموزه های فاطمی بود. وی دنیارا تشنه ی معارف اهل بیت و فاطمی خواند وخاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز صدور معارف اهل بیت به تمام دنیا شد.
مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان، علت اصلی ترس دشمنان اسلام از انقلاب اسلامی را صدور آموزه های اسلامی و ظلم ستیزانه اسلام دانست و گفت: حرکتی که انقلاب اسلامی ایران آغاز کرده، به برکت قرآن کریم متوقف نخواهد شد.
به گزارش ختم کلام، در پایان این مراسم از ۷۵ نفر از نخبگان قرآنی در کشور و جهان اسلام و همچنین از استادانی که دارای سابقه بالای آموزش قرآن بودند تقدیر شد.

انتهای پیام/