به گزارش ختم کلام، مدیر کل ورزش و جوانان گیلان در نشست با اصحاب رسانه، از ۵۱۰ برنامه درحوزه های فرهنگی ورزشی، اجتماعی و جوانان در ایام الله دهه فجرخبرداد و اظهار کرد: در دهه فجر امسال دو استخر ورزشی در شهرستان های سیاهکل و ماسال و یک سالن ورزشی روستایی درصومعه سرا به بهره برداری می رسد .

مریم بخشی با اشاره به مشکلات سخت افزاری در حوزه ورزش شنادر سیاهکل گفت: با افتتاح این استخر، کمبود در این بخش جبران می شود.

وی ادامه داد: با افتتاح استخر شهرستان رودبار در ابتدای سال آتی، سرانه ی ورزشی گیلان افزایش می یابد.

مدیر کل اداره ورزش و جوانان گیلان خاطر نشان کرد: این پروژه ها با حضور وزیر ورزش و جوانان و استاندار گیلان افتتاح می شوند.

بخشی با بیان اینکه ۴۲ طرح نیمه تمام ورزشی در گیلان وجود دارد گفت: با بهره برداری از این طرح ها، سرانه ی ورزشی استان دو برابر خواهد شد.

وی افزود: ۱۰ طرح از این ۴۲ پروژه بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تلاش ها برای بهره بردای از این طرح هادر دهه فجر ادامه دارد.

مدیر کل ورزش و جوانان گیلان اظهار داشت: پروژه های پیست دوچرخه سواری رشت، استادیوم ورزشی رستم آباد، سالن چند منظوره تختی لاهیجان و همچنین مجموعه ی ورزشی فومن تا پایان سال آینده به اتمام خواهند رسید.

بخشی از میزبانی رویداد ورزشی بزرگ در آینده نزدیک خبرداد و خاطرنشان کرد: یکی از این رویداد ها مسابقات بین المللی شطرنج است که با حضور ۲۱ کشور در گیلان برگزار می شود.

وی ادامه داد: رویداد دیگر جشنواره بزرگ رباتیک جی کاپ است که در دهه فجر برگزار می شود و همزمان با برپایی این جشنواره، کارآفرینی استارتاپ رباتیک در گیلان نیز برگزار خواهد شد .

این مسئول همچنین، گفت:  برای ورزشکاران، جوانان و کارکنان ادارت نیز مسابقات قرآنی ویژه ای برگزار خواهد شد.

بخشی افزود: امسال بیش از ۲۸۰ کارگاه در حوزه ی ازدواج و مهارت های پیش، حین و پس از ازدواج برگزار شد و در دهه فجر ۵۰ کارگاه دیگر نیز برگزار می شود تا اداره کل ورزش و جوانان بتواند با نهادینه کردن فرهنگ مشاوره، نقش موثری در استحکام خانواده ها داشته باشد.

وی با توجه به بالا بودن هزینه های مشاوره، خاطر نشان کرد: افراد می توانند با دریافت معرفی نامه از معاونت جوانان به صورت رایگان از مراکز مشاوره این حوزه بهره مند شوند.

مدیر کل اداره ورزش و جوانان گیلان همچنین از میزبانی مسابقات جودوی بانوان در گیلان خبر داد و گفت: این مسابقات پس از مدتها در سطح بالا و با شرکت حدود ۳۰۰ ورزشکار برگزار می شود.

بخشی ادامه داد: مسابقات آمادگی جسمانی بانوان در منطقه آزاد بندر انزلی و در دهه فجر برگزار می شود.

انتهای پیام/