به گزارش ختم کلام، استاندار گیلان شامگاه سه شنبه در آستانه چله انقلاب اسلامی در نشست خبری با اصحاب رسانه، با اشاره به افتتاح بخشی از پروژه‌های استان در دهه فجر اظهار کرد: اعتبار درنظر گرفته شده برای این پروژه ها بالغ بر هزار و ۸۵۰ میلیارد تومان است.

مصطفی سالاری از افتتاح راه‌آهن رشت- قزوین در چند روز آینده خبرداد وگفت: این پروژه درحال حاضر نیز از جمله پروژه‌های عمرانی و تکمیل‌شده به شمار می‌رود.

وی به موضوعاتی نظیر سامان‌دهی رودخانه‌ها، سالم سازی دریا و سواحل و تولید اشتغال با بهره‌گیری از ظرفیت‌های گیلان اشاره کرد و گفت: تمام طرح‌ها و پروژه‌های گیلان با شیوه‌نامه‌ها، همدلی و مشارکت دستگاه‌های اجرایی قابلیت اجرایی دارند.

نماینده عالی دولت در گیلان همچنین با اشاره به نحوه انتخاب بخشدار‌ها خاطر نشان کرد: بی شک افرادی که امید و اعتقادی به دولت، شیوه سیاست و قانون‌گذاری در این نظام ندارند، درمسئولیت‌های سیاسی دولت منصوب نمی‌شوند.

سالاری با توجه به تعداد پروژه‌های ناتمام گیلان و حقوق عقب‌افتاده قشر کارگر، بر لزوم اولویت بررسی‌های مرتبط با حقوق کارگران تاکید کرد و با توجه به تورم موجود در جامعه گفت: باید حقوق معوقه کارگران پرداخت شود.

وی تعداد پروژه‌های ناتمام در گیلان را ۴ هزارعدد اعلام کرد و ادامه داد: پیگیری‌های مربوط به این پروژه‌ها صورت گرفته و پروژه‌هایی که با پیشرفت فیزیکی بیشتر و خدمات تأثیرگذارتری همراه هستند، زودتر به مرحله تأسیس می‌رسند.

استاندار گیلان، استفاده درست از ظرفیت‌های این  استان در بخش‌ گردشگری، اشتغال‌زایی و دیگر بخش‌ها را موجب کاهش حجم مشکلات در گیلان برشمرد.

وی همچنین در پاسخ به برخی انتقادها در انتصابات فامیلی نیز گفت: این شیوه جذب نادرست بوده و این مهم با جدیت پیگیری و برخورد می شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با توجه به تشریفات بیش از حد برخی مدیران استان به ویژه در بازدید از پروژه‌های عمرانی، از برخورد با چنین اقدامات نیز خبر داد و حمایت و مشارکت اصحاب رسانه را در این مهم خواستار شد.

انتهای پیام/