به گزارش ختم‌کلام، رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت گیلان در نشست باهیئت نمایندگان اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی این استان، اظهار کرد: برای تحقق اهداف تجاری و رفع مشکلات صنعتگران و بازرگانان گیلان حاضرهستم اعتبار حقوقی امضای خود را برای تمام مکاتبات چنین حوزه هایی هزینه کنم زیرا به تجارب و تعهد بخش خصوصی در جهت رفع مشکلات ایمان دارم.
فرهاد دلق پوش زیرساخت ها و ظرفیت های ترانزیتی متعدد و متنوع موجود در گیلان را برای اعتلای مبادلات تجاری مثبت ارزیابی کرد و گفت: وجود دو بندر انزلی و آستارا و امکان حمل و نقل و جاده ای، دریایی و هوایی در جهت تسهیل و افزایش حجم امور تجاری در این استان بسیار مناسب است.
وی همچنین پیوستن ناوگان ریلی را نیز، فرصتی طلایی برای این بخش برشمرد و تاکید کرد: باید به منظور افزایش مبادلات غیرنفتی برنامه ای اساسی و راهبردی تدوین شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان، همچنین اعضای هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی را ظرفیتی بزرگ قلمداد کرد و افزود: باید از این ظرفیت استان در راستای حل مشکلات به نحو مطلوب استفاده شود.
دلق پوش با توجه به طرح مسئله کارشناسی ناعادلانه برخی از بانکها برای ارزش گذاری بناها و ماشین‌آلات صنعتی به عنوان وثایق تسهیلات از طرف صنعتگران نیز تاکید کرد: باید سیاستهای صحیح در این زمینه اتخاذ شود.
انتهای پیام/
مهدیه رزاقی لنگروری