رییس شورای شهر رشت اربعین حسینی و حضور برخی از همکاران شورایی در این سفر را، علت عقب افتادن جلسه اعلام و ظهار کرد: شورای پنجم در این دوره اقدامات فرهنگی مناسبی آغاز کرده است و امید است که در اجرای آنها در این دوره چهارساله موفق عمل کند.
سید امیرحسین علوی گفت: بر اساس قسم های یاد شده، اعضای شورا تلاش در بهتر انجام شدن امور دارند.
وی اختلاف نظرها میان اعضای شورا را طبیعی دانست و خاطر نشان کرد: نباید اینطور انعکاس یاید که شورا با اختلافات موجود، به امورات رسیدگی نمی کند.
رییس شورای شهر رشت با اشاره به مشکلات موجود ادامه داد: همواره در پرداختن به امورات دچار مشکل بودیم و متاسفانه هیچ نهادی به شورا کمک نکرده و با وجود درخواست های بسیار اما هنوز نتوانستیم جواب بگیریم‌.
علوی گفت: همواره در هر حوزه ای از اعضای شورا کمک گرفته شد اما کمتر با شورا همکاری شد.
وی بابیان اینکه مردم باید بدانند که اعضای شورا در این‌مدت با چنگ و دندان کار کردند افزود: اعضا در این‌مدت، تلاش در حفظ منافع مردم داشتند وکسانی که می گویند شورا قصور داشته کافیست یک دلیل برای گفته خود بیاورند.
این‌مسئول گفت: انتخاب نکردن شورا در این‌مدت، نه تنها جزو اشتباهات نبوده بلکه از صحیح ترین اقدامات به شمار می آید.
علوی خطاب به مقام های استانی افزود: استاندار، نماینده ولی فقیه و سایر دست اندرکاران باید به کمک شورا بیایند.
بهراد ذاکری به عنوان تنها ناطق این‌جلسه ضمن تسلیت بابت درگذشت پدر تنها بانوی دوره پنجم و همچنین بابت درگذشت پدر انتقال خون گیلان، پیرامون حضور اصحاب رسانه، در صحن شورای شهر تاکید کرد: زمینه های لازم برای حضور تمام خبرنگاران باید فراهم شود.
وی با اشاره به فضای جغرافیایی ساختمان کنونی شورای شهر گفت: کمبود فضا برای جلوگیری از حضور تمام اصحاب رسانه دلیلی منطقی است.
این عضو شورای شهر رشت بابت اجازه حضور به تمام رسانه با وجود کمبود فضا، از ریاست شورای شهر قدردانی کرد.
ذاکری همچنین‌پیرامون لایحه کمک های ۹۰۰ و ۵۰۰ میلیون تومانی به تیم های سپیدرود و داماش نیز با تاکید بر کمک های همه جانبه به تیم های ورزشی خاطر نشان کرد: رسیدگی به ورزش های محلات نیز مغفول مانده است و لازم است حمایت ها در تمام رشته های ورزشی انجام شود.
وی گفت: اگر قرادادها در شهرداری رشت واقعی ترمنعقد شوند، می شود به تمام رشته های ورزشی و قهرمان آنان کمک کرد.
این عضو شورای شهر افزود: ورزشکاران و قهرمانان رشته های ورزشی، فرزندان شهر هستند و حمایت از فرزندان شهر ازظایف شورا است.
ذاکری با بیان اینکه گفته می شود اقدامات در شهرداری به دلیل نداشتن شهردار، مغفول مانده است خطاب به استاندار گفت: آیا جناب استاندار فقط می تواند در روز قهرمانی ورزشکاران و جشن های قهرمانی حضور یابد یا اینکه به جای دست تکان دادن در این‌مراسم ها، می تواند کمک های دیگری نیز به ورزشکاران کند؟
وی ادامه داد: مقاماتی همچون نمایندگان مجلس و استاندار از حضور خود در جشن های قهرمانی بسیار از خود ممنونند و در بحبوحه رای گیری در انتخابات بسیار متوقع نیز هستند اما نباید اندکی احساس کنند که وظیفه ای فراتر دارند؟
عضو شورای شهر رشت، با اشاره به بی توجهی استاندار گیلان پیرامون نامه طرح جامع شهری در دو مرحله اضافه کرد: کاش یکی به استاندار تذکر بدهد که باید به نامه نگاری های یک عضو شورا پاسخ بدهد.

وی همچنین پیرامون لایحه تاخیر در پرداخت ها بابت خرید ماشین الات آتش نشانی بیان داشت: درنوع قرارداد، سهل انگاری شده است.
ذاکری گفت: به نظر می رسد که جریمه بیش از ۸۷ میلیارد ریالی در تاخیر قرارداد از نرخ نزول در بازار بیشتر است.
این مسئول حوزه شهری تاکید کرد: این مسئله باید رسیدگی و با اهمال آن باید برخورد شود.
اسماعیل حاجی پور نیز به عنوان مالک سابق داماش اظهار کرد: چون استاندار گیلان بومی نبوده به رشت نیز علاقه ای ندارد به تیم داماش نیز کمک‌ نمی کند.
وی از شورای چهارم و پنجم رشت بابت حمایت های اعمال شده از تیم داماش قدر دانی کرد و افزود:استاندار گیلان اما به جای مرحم گذاشتن بر زخم های این تیم، بر آن نمک نیز می پاشد.
این عضو شورای شهر رشت ادامه داد:هرچند که تیم داماش به نام شخص دیگریست اما تمام هزینه های آن در حال حاصر بر عهده بنده است و در این راه اتومبیل و منزل خود را فروخته ام و از جانم برای جوانان شهرم مایه می گذارم.
حاجی پور خاطر نشان کرد: شیطنت های سیاسی در این شهر موج می زند اما در راه شادی جوانان شهرم با خدا معامله کرده ام.
با وارد شدن دستور جلسه پیرامون انتخاب شهردار رشت رای گیری ها آغاز شد و در نهایت حامد عبدالهی با کسب شش رای(احمد رمضانپور،اسماعیل حاجی پور،فرهام زاهد،حجت جذب،محمد حسن علیپور و خودش)به عنوان شصت و ششمین شهردار رشت انتخاب شد،جمشید رسایی با ۴ رای و یک رای سفید دیگر رای اعضای شورای شهر رشت بود

شهردار جدید رشت در شصت و یکمین جلسه شورا از ۱۰ عضو بابت حضور وکسب آرای موافق قدردانی کرد.
حامد عبداللهی در نخستین نطق شهرداری خود گفت: باید به کمک اعضای شورای شهر برای آن بخش از شهر که بیمار است و از برخی کمبود ها رنج می برد کمر همت ببندیم.
وی از تمام اعضا بابت همراهی برای مدیریت شهری درخواست کمک کرد و بیان داشت: احساس مسئولیت یکسانی با اعضای شورا خواهم داشت و تمام تلاش خود را بکار می برم تا در برطرف کردن‌ مشکلات شهری به دور از هرگونه جناح های سیاسی و حزبی فائق آیم.
انتهای پیام/