http://ختم کلام؛ معاون سیاسی، امنیتی و انتظامی استانداری گیلان در گفتگویی با بیان اینکه در جریان حادثه آتش سوزی در کمپ ترک اعتیاد لنگرود، ۳۲ نفر از افراد بستری به علت سوختگی جان باختند، اظهار کرد: با تلاش شبانه روزی پزشکی قانونی استان گیلان و طی بررسی های دقیق و سرعت العمل بالا، هویت همه اجساد مشخص شد و پیکر جانباختگان این حادثه از فردا به مرور پس از انجام تشریفات قانونی تحویل خانواده های آنان شود.

محمد جلایی با تسلیت دوباره به خانواده جانباختگان این حادثه در ادامه به وضعیت پایدار و نسبتا خوب مصدومان این آتش سوزی اشاره کرد و گفت: در جریان آتش سوزی در کمپ لنگرود، ۱۷ نفر مصدوم شده بودند که به مراکز درمانی منتقل شدند که ۲ نفر از این مصدومان در بیمارستان های لنگرود و رودسر ترخیص شده اند.

به گفته معاون وی، از ۱۵ مصدوم دیگر این حادثه که در بیمارستان ولایت رشت بستری هستند ۳ نفر عصر امروز ترخیص شده اند و ۲ نفر دیگر که مراحل درمان را به خوبی طی کرده اند فردا از بیمارستان مرخص می شوند.

جلایی در زمینه روشن شدن علت حادثه هم بیان کرد: از همان ساعات اولیه حادثه، بررسی موضوع با تیم های کارشناسی مجرب و متخصص در این زمینه آغاز شد و گزارش مربوطه نیز تهیه شده که از طریق مراجع ذی صلاح در اختیار دستگاه های مربوطه قرار گرفته و از طریق رسانه ها به مردم اطلاع رسانی خواهد شد.

وی با اشاره به بررسی ابعاد بروز این حادثه افزود: عوامل دست اندرکار و مسؤول در این کمپ هم، همچنان تا تکمیل و اعلام نتیجه بررسی ها به منظور پیگیری قضایی تحت نظر هستند.