بارش باران که به شکل متناوب از صبح دوشنبه در شهرستان آستارا آغاز شده، از صبح امروز شدت یافت و باعث آب گرفتگی شدید در سطح خیابان ها و معابر شد.

بارش باران که هم اینک نیز با شدت چشمگیری در آستارا ادامه دارد، تردد در سطح شهر را دچار اختلال کرده است. خیابان های شهید رستمیان، حکیم نظامی غربی، شهرک حاجیان، شریعتی شرقی، شهید رجایی، خشکه دهنه و باغچه سرا، کشاورز، شالیزار، خلیل آباد و کوی پاسداران، مسیر دسترسی به روستای ویرمونی از سمت کمربندی، شهرک ولیعصر، روستاهای کشفی و صیادلر آب گرفتگی شدیدی بوجود آمده است.

 

تردد در خیابان های منتهی به بازار ساحلی آستارا هم اینک غیر ممکن است. همچنین تعداد زیادی از کسبه به سبب پر شدن کانال های آب و سرریز شدن آن به داخل بازار، مغازه های خود را تعطیل کرده اند. حجم آب رودخانه های آستاراچای و خواجه کری نیز افزایش یافته است و خطر بالا آمدن آب این رودخانه ها نیز در صورت ادامه بارش دور از انتظار نیست.

فرماندار آستارا  با اشاره به تخریب پل سیبلی در محور مواصلاتی آستارا به تالش بر اثر بارش شدید باران اظهار کرد: تردد در مسیر فوق علی رغم تخریب پل برقرار است.

محمدرضا شهاب زاده افزود: مدیرکل مدیریت بحران استان گیلان و همچنین مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در این رابطه بازدیدی از شهرستان آستارا خواهند داشت تا میزان خسارت ها بررسی شود./ حکایت گیلان