http://ختم کلام/مهدیه رزاقی عصر سه شنبه در آیین تجلیل از اصحاب رسانه که در شهرداری کومله برگزار شد،  خبرنگاران واقعی را نه خبرنگار بلکه خطرنگار قلمداد کرد و اظهار داشت: این افراد برای تهیه اخبار دقیق، به آب و آتش می زنند و گرما و سرما را به جان میخرند اما هستند خبرنگار نما هایی که با تشکیل یک کانال بی هویت، خود را خبر نگار قلمداد کرده و اخباری که با هزار مشقت تهیه شده را، ناجوانمردانه کپی برداری کرده و در کانال بی هویت خود بارگذاری می کنند.

وی در این راستا خطاب به وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی گفت: وزارت مربوطه باید هرچه سریعتر  به ساماندهی خبرنگارنماها از جامعه خبرنگاران واقعی بپردازد.
سخنگوی شورای اسلامی شهر کومله در ادامه تغییر در شیوه پرداخت حق الزحمه اصحاب رسانه را از شهردار کومله خواستار شد و افزود: باید ترتیبی اتخاذ شود تا پرداخت های مالی به این افراد، نه فاکتور محور، بلکه حقوق محور  اعمال شود.
رزاقی  در راستای حل مشکلات مالی خبرنگاران و کوتاه کردن مسیر پرداختی حق الزحمه آنان گفت؛ همانطور که شهرداری  و سایر نهادها، ملزم به پرداخت حقوق  مزایای پرسنل هستند، باید پایان هرماه، خود را ملزم  به پرداخت حق الزحمه خبرنگاران نیز بدانند.
مشاور رسانه شورای اسلامی گیلان همچنین در این مراسم رییس شورای اسلامی شهر کومله را نیز مورد خطاب قرار داد و تصریح کرد: بارها به صورت مکتوب حضور رسانه ها در جلسات علنی شورای شهر کومله را از شما خواستار شدم اما هربار به دلایل معلوم و نامعلوم و منطفی و غیرمنطقی، اعضای شورا با این امر مخالفت کردند.

رزاقی ادامه داد: امروز در جمع هوشمند اصحاب رسانه یکبار دیگر مسئله حضور این قشر را در جلسات علنی به منظور شفاف سازی و اطلاع رسانی های دقیق از فعالیت های دلسوزانه شورا، مطرح و بر این مهم تاکید می کنم.