کیا عاشوری عصر یکشنبه در نشست مشترک ساماندهی فاضلاب شهر رشت و قرارگاه محرومیت زدایی آب ضمن تسلیت ایام محرم با اشاره به آغاز به کار پروژه بزرگ ساماندهی فاضلاب شهر رشت از منطقه فخب با تجهیز کارگاه توسط پیمانکار، اظهار کرد: این طرح با ۵۷ کیلومتر لوله‌گذاری، مجموعه نصب انشعابات فاضلاب بهداشتی یک هزار و ۵۷۰ فقره و با جمعیت بهره‌مندی ۴۹ هزار نفر با میزان اعتبار یک هزار و ۵۹۹ میلیارد تومان در مدت زمان ۳۶ ماه در مناطق مختلف شهر رشت به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه کلنگ زنی این پروژه در یک ماه گذشته آغاز شده وتجهیز کارگاه نیز انجام شده است، افزود: برای اتمام این پروژه باید هم پوشانی بین شهرداری و دستگاه‌های مرتبط صورت گیرد.

عاشوری با قدردانی از زحمات پلیس راهور در این شهرستان گفت: در اجرای این پروژه راهور نیز مشکلی ندارد و در همه ایام پلیس راهور ترافیک و مراسمات پر تلاش عمل کرده‌اند که باید در این بخش نیز هم افزایی صورت گیرد لذا برای پیشبرد برنامه‌های شهرستان رشت نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها هستیم.

وی با تاکید بر اینکه خیابان‌ها و کوچه‌های ما ظرفیت این را که کنده کاری صورت بگیرد ولی به سرانجام نرسد ندارد، گفت: برای خدمات رسانی و ایجاد رضایت مردم همه باید تلاش کنند.

عاشوری با تاکید بر اینکه در زمان تعطیلات استان گیلان میزبان مهمانان مختلفی از اقصی نقاط کشور است، ادامه داد: در خدمات رسانی به مردم دستگاه‌های مختلف خدمان رسان بایستی به همدیگر در اجرای پروژه‌های کمک کنند تا بتوانیم باری از مشکلات مردم برداریم.

وی با بیان اینکه زیبنده نیست ما آب آشامیدنی سالم نداشته باشیم، اضافه کرد: مسئولین مربوطه از این فرصت قرارگاه محرومیت زدایی از آب استفاده کرده و برای اتمام این پروژه‌ها اولویت‌ها را مشخص کنند تا مشکلات آب آشامیدنی مردم حل شود.

عاشوری تصریح کرد: مسئولین سعی کنند طی هفته دولت در خصوص قرارگاه محرومیت زدایی آب پروژه‌هایی مهیا بهربرداری داشته باشند لذا برای رسیدن به این مهم همه باید پای کار باشند و اولویت‌ها را در دستور کار قرار دهند.