مراسم تکریم و معارفه رئیس‌کل دادگستری استان گیلان با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین مصدق معاون اول قوه قضائیه و جمعی از مقامات ارشد نظامی، اجرایی و قضایی در رشت برگزار شد.

استاندار گیلان در این مراسم با اشاره به زحمات رؤسای قوه قضاییه برای نظام پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تاکنون اظهار داشت: حجت‌الاسلام خلیلی رئیس‌کل پیشین دادگستری استان گیلان نیز در امور مختلف، همدلی و تعامل بسیار خوبی با دستگاه‌ها و استانداری داشت و این ارتباط در سطح معاونان وی نیز همین‌گونه بود.

اسدالله عباسی با تاکید بر اینکه برای پیشرفت نیاز به این تعامل و هماهنگی داریم ،اضافه کرد: این هماهنگی و وحدت برگرفته از اهداف مقدسی است که پیش رو داریم و علاوه بر دادگستری، نمایندگان مجلس نیز تعامل خوبی با دستگاه‌های اجرایی استان  دارند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با بیان اینکه چارچوب قانون مشخص است ادامه داد: شعار دولت مردمی سیزدهم مبارزه با فساد است و برای اجرای قانون و اجرای عدالت باید با فساد مبارزه کرد.

وی خاطرنشان کرد: اگر با فساد مبارزه نکنیم عدالت تحقق نمی‌یابد؛ همچنین در این بخش اگر وقفه‌ای ایجاد شود، کارها به‌خوبی اجرایی نمی شود، به همین دلیل باید با تمام توان با فساد مبارزه کرد و تاکنون هدف و برنامه‌ریزی‌ها بر همین مبنا بوده است.

نماینده عالی دولت در گیلان انتخاب حجت‌الاسلام صادقی نیارکی از سوی قوه قضائیه به‌عنوان رئیس کل جدید دادگستری این استان را انتخاب شایسته‌ای دانست و افزود: ایشان با مردم ولایتمدار گیلان آشنا و دارای سابقه بسیار خوبی در قوه قضائیه هستند.

استاندار گیلان اظهار کرد: خوشبختانه در قوه قضائیه به‌ویژه در گیلان گام‌های خوبی برداشته شده است و امیدواریم که بار دیگر با تعامل و همدلی و اجرای درست قانون در تحقق اهداف دولت سیزدهم گام برداریم.

حجت‌الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی رئیس‌کل سابق دادگستری استان گیلان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه انسان رنج‌های متعددی را در طول حیات خویش متحمل می‌شود اظهار داشت: یکی از رنج‌های آدمی، رنج فراق است که آن را در زندگی به صورت‌های مختلف تجربه خواهد کرد.

وی فراق از دنیا (مرگ)، فراق و دست شستن از تعلقات مادی و دنیایی و همچنین فراق از دوستان و آشنایان را از گونه‌های فراق برشمرد و افزود: جدایی و فراق از دوستان و نزدیکان از سخت‌ترین تجربه‌های انسان در زندگی است.

خلیلی با قدردانی از کوشش‌ها و تلاش‌های همکاران قضایی و اداری در پیشبرد اهداف قضایی، انسجام، همفکری و وحدت قضایی در تحقق عدالت اجتماعی در استان گیلان خاطرنشان کرد: تمامی این تلاش‌ها و اقدامات در راستای تحقق حقوق عامه صورت گرفت و همیاری مدیران اجرایی استان در این مسیر قابل تقدیر است.

به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی طی حکمی از سوی رئیس قوه قضاِئیه، به عنوان رئیس‌کل جدید دادگستری گیلان انتخاب و جانشین حجت‌الاسلام حمزه خلیلی شد که وی نیز بعنوان رئیس کل دادگستری خراسان رضوی منصوب شده است.