http://ختم کلام/ همزمان با پنجمین روز از دهه مبارک فجر، ۶ پروژه عام المنفعه شهرداری لنگرود با ارزش ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به بهره برداری رسید.

صادق صادق‌پور در پنجمین روز از دهه مبارک فجر در مراسم افتتاح پروژه‌های شهرداری که به صورت متمرکز در درویشانبر برگزار شد و در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز دهه فجر انقلاب و تبریک این ایام اظهار کرد: دهه فجر فرصتی است تا درسالروز انقلاب اسلامی گوشه‌ای از دستاوردها و خدمات دستگاه‌های مختلف کشور به مردم در عرصه وسیع‌تری اطلاع‌رسانی شود.

وی با بیان اینکه وظیفه مسوولین خدمت بی‌منت برای مردم است، گفت: مردم در چهار دهه از عمر انقلاب پایداری و وفای به عهد خود نسبت به انقلاب را ثابت کردند و هیچ مسوولی نمی‌تواند برای خدمت به مردم کم کاری کند.

شهردار لنگرود با بیان اینکه شهرداری یکی از نهادهای خدمت‌رسانی است که دارای بیشترین مراجعات و خدمات به شهروندان است، افزود: در دهه فجر انقلاب امسال، ۶ پروژه عام المنفعه به ارزش تقریبی ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان مورد بهره برداری قرار می‌گیرد که در طول مدت انجام این پروژه‌ها توسط پیمانکاران برای ۱۳۶ نفر به صورت موقت اشتغال‌زایی شد.

صادق‌پور با بیان اینکه لنگرود توسط رودخانه به ۲ بخش تقسیم شده و علاوه بر مواهبی که دارد در موارد بحران دارای تهدیدات طبیعی نیز می‌تواند باشد، تصریح کرد: رودخانه‌ها به عنوان شریان‌های حیات بخش زندگی برای ادامه حیات بشر از اهمیت زیادی برخوردارند و در راستای جلوگیری از رانش زمین و تثبیت بستر، شهرداری لنگرود اقدام به دیواره‌سازی رودخانه در مسیر درویشانبر با ۶۵ متر طول انجام داده که یکی از پروژه‌های مورد بهره برداری شهرداری در دهه فجر است.

به گفته وی، در طی سال‌های گذشته نیز بخش‌های دیگری از رودخانه دیواره‌سازی انجام شده بود که برای سال آینده نیز درصورت تخصیص بودجه، بخش دیگری از رودخانه، دیواره‌سازی و تحکیم بستر انجام خواهد شد.

شهردار لنگرود با بیان اینکه بتن ریزی کوچه‌ها به متراژ ۱۰۰۰ مترمربع یکی دیگر از پروژه‌های قابل بهره برداری است، گفت: تعدادی زیادی از معابر و کوچه‌ها مانند بن بست فاتح، بینش ۱۳، راه پشته، پشت ایستگاه چاف سابق و کوچه نرگس جاده لیلاکوه و غیره به متراژ ۷۵۰۰ مترمربع نیز آسفالت شد سومین پروژه شهرداری در دهه فجر است.

صادق‌پور لوله‌گذاری کوچه‌ها در راستای جمع آوری و دفع آب‌های سطحی به متراژ ۷۰۰ مترطول را از دیگر برنامه‌های مورد بهره برداری در دهه فجر دانست و بیان کرد: لایروبی کانال کیاکلایه به سمت دریاسر به متراژ ۱۰۰۰ متر طول پنجمین پروژه قابل بهره برداری است که این لایروبی با توجه به نزدیک شدن به فصل نشا برنج و باز کردن مسیر آب به سمت مزارع کشاورزی انجام شده تا کشاورزان در این مورد دغدغه‌ای نداشته باشند و علاوه بر آن درموارد بحرانی موجب دفع و هدایت آب‌های سطحی می‌شود.

وی با بیان اینکه پیاده رو یکی از نیازهای همه شهروندان است تا در عین اینکه بتوانند در مسیر مشخص و سالم رفت و آمد کنند دارای شکل و زیبایی شهری نیز باشد، افزود: پیاده روسازی مسیر جنب بیمارستان امینی به سمت چهارراه طالقانی و ورودی دانشگاه پیام نور به متراژ ۷۰۰ متر مربع نیز ششمین پروژه‌ای است که در طول دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید و مسیرهای دیگری نیز در حال انجام پیاده روسازی است که بعد از پایان به بهره برداری می‌رسد.

شهردار لنگرود با اشاره به اینکه پروژه‌های زیادی در سال جاری در شهر لنگرود انجام شده است، تصریح کرد: اعضای شورای شهر برای سال ۱۴۰۱ بودجه‌ای معادل ۱۸۰ میلیارد تومان تدارک دیدند که ۱۰۲ میلیارد آن به پروژه‌های عمرانی اختصاص داده شد که تا پایان آبان ماه امسال بالغ بر ۷۰ میلیارد تومان تحقق یافته است.

وی با بیان اینکه از ۲۸ آبان ماه گذشته که بنده به مدیریت شهری آمدم توانستیم ۳۵ میلیارد تومان را محقق کنیم، گفت: از ابتدای فروردین بیش از ۶۵ میلیارد تومان نیز برای پروژه‌های عمرانی هزینه شده است./ لنگر خبر