به گزارش ختم کلام و به نقل از  مدیریت روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد انزلی جلسه ستاد مدیریت بحران این منطقه به ریاست عیسی فرهادی مدیرعامل سازمان و با حضور اعضای ستاد مدیریت بحران شامل معاونین و مدیران اجرایی سازمان و مدیران راهداری ،هلال احمر ،دستگاه های خدماتی بندر انزلی و دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای منطقه آزاد انزلی برگزار شد.

در این نشست مدیرعامل سازمان ضمن بررسی تجهیزات و ادوات برف روبی و مقابله با بحران بیان کرد : با توجه به در پیش بودن فصل سرما لازم است آمادگی لازم به منظور ارائه خدمات حداکثری به جوامع محلی و استان وجود داشته باشد تا همگان از نعمت الهی بارش برف لذت برده و دچار خسارت نشوند.

وی در ادامه تاکید کرد: ضرورت دارد آموزش های امداد و نجات و کمک های اولیه در روستاها به جوامع محلی از سوی هلال احمر ارائه شود تا در صورت وقوع حادثه در کوتاه ترین زمان حداقل ترین خدمات به افراد آسیب دیده ارائه شود.

فرهادی به لزوم همکاری بیش از پیش دستگاه های اجرایی و اعضای ستاد مدیریت بحران اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط منطقه آزاد انزلی، وجود ساختمان های بلند مرتبه، فعالیت مجتمع بندری کاسپین، فعالیت مجتمع های تجاری و واحدهای تولیدی و صنعتی باید برای شرایط بحرانی برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شود تا هیچ خللی به روند فعالیت اصناف و تولید کنندگان وارد نشود.

همچنین مجید فاتحی جانشین ستاد مدیریت بحران با اشاره به آماده باشه کلیه بخش های ستاد مدیریت بحران در راستای ارائه خدمات بیان کرد: این عملیات به منظور هماهنگی بیشتر میان واحدهای درون و برون سازمانی عضو ستاد مدیریت بحران منطقه به اجرا درآمد و در راستای آمادگی و هماهنگی حداکثری در زمان وقوع برف در سطح منطقه، جلسات کاری مشترک با ادارات و نهادهای ذی ربط عضو ستاد برگزار شده است.

وی استقرار ادوات،امکانات و ماشین آلات،هماهنگی برای استفاده از ماشین الات سنگین بخش خصوصی فعال در منطقه،تعامل با سازمان های مردم نهاد و جوانان،آموزش همگانی،بسیج نیروها و اجرای مانور را از جمله وظایف این ستاد به منظور افزایش آمادگی برای امداد رسانی و بهبودی اوضاع و رفع مشکلات احتمالی عنوان نمود.

گفتنی است در این نشست برخی از معاونین و مدیران عضو و روسای دستگاه های اجرایی و انتظامی نیز گزارشی در مورد حوزه استحفاظی خود ارایه دادند و در پایان این جلسه با حضور اعضای ستاد مدیریت بحران منطقه آزاد انزلی رژه خودروهای سنگین و خدمات رسان انجام شد.