به گزارش ختم کلام و به نقل از مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، عیسی فرهادی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان در جلسه ستاد خدمات سفر منطقه آزاد انزلی که با حضور معاونین و مدیران سازمان،فرماندهان انتظامی و نظامی و دستگاه های همکار امدادی و خدمات رسان برگزار شد، بر لزوم بهره برداری از فرصت کم نظیر تقارن نوروز، سال جدید و ماه مبارک رمضان جهت رونق فضای کسب و کار تصریح کرد.

وی با اشاره به انتخاب بی نظیر طلیعه سال جدید در فرهنگ ایرانی که همزمان با شروع فصل بهار، دوره نوزایی طبیعت و گیاهان است، اظهار داشت: نوروز ایرانی تنها گرامیداشت سال جدید و تولد دگر باره طبیعت نیست، بلکه آغاز فصل کشاورزی و دامپروری است که با غنی شدن آن با رنگ و سوی اسلامی که در دعای آغاز سال، تلاوت قرآن، حضور در اماکن مذهبی و تقویت صله ارحام و گسترش مسافرت، موضوعاتی که در قرآن به آن بسیار تاکید شده، رنگ و بوی معنوی و اسلامی به خود گرفته است.

وی خواستار تعیین و ابلاغ اظهار نظرهای اعضای کارگروه به عنوان مصوبه ستاد شد و بر لزوم، برپایی جلسات کاری با دستور کار مشخص در حوزه معاونت فرهنگی، اجتماعی، گردشگری تا پیش از نوروز، تأکید کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه فرآهم نمودن شرایط خدمات رسانی به مسافرین نوروزی متناسب با حال و هوای ماه مبارک رمضان، چه برای نیرو‌های خدمات رسان و هم برای گردشگران، بسیار حائز اهمیت است، افزود: باید شاهد غلبه نگاه و رویکرد مشتری مداری در تعطیلات نوروزی برای گردشگران از طرق مختلفی همچون برپایی جشنواره های خرید، و فرآهم نمودن شرایط خرید و بهره مندی از خدمات بخش خصوصی توسط قشرهای مختلف مردم، باشیم.

فرهادی اهمیت فرهنگ سازی رعایت الزامات ماه مبارک رمضان را متذکر شد و اضافه کرد: می توان در قالب همکاری با آموزش و پرورش نسبت به بهره‌برداری از ظرفیت مدارس محدوده منطقه با تقویت امکانات آنها، در راستای استفاده از تمام ظرفیت های خدمات رسانی به همه مسافرین، اقدام کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در پایان تصریح کرد: ارتقای شاخص‌های انتظامی، امنیت مسافرین و ترافیک منطقه باید با محوریت نیروی انتظامی، پلیس راهور و با حضور نیروهای حراست فیزیکی سازمان، در دستورکار قرار گیرد.

وی با تصریح بر اهمیت هم افزایی همه دستگاه های عضو ستاد خدمات سفر منطقه متبوع خود،اضافه کرد: در راستای ارتقای مشارکت بیش از پیش معاونت ها و حوزه های اجرایی سازمان؛ با همکاری فعالین بخش خصوصی، بر امکانات هتل ها، اماکن اقامتی و بوم گردی منطقه، و هزینه های دریافتی در قبال عرضه کالا و خدمات که در این ایام ارائه می شوند نیز نظارت نمایند.

گفتنی است در این جلسه اعضای ستاد به بیان نقطه نظرات خود در خصوص سازوکارها و راهکارهای خدمات رسانی مطلوب تر از سنوات گذشته به گردشگران نوروزی پرداختند.