به گزارش ختم کلام و به‌نقل از  مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، همزمان با چهل و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، فراخوان «شناسایی و جذب صاحبان ایده و گروه های خلاق و نوآور» در منطقه آزاد انزلی آغاز می‌شود. علاقه مندان از ۱۲ تا ۲۲ بهمن فرصت دارند تا با مراجعه به سایت سازمان به نشانی www.anzalifz.ir در این فراخوان ثبت نام نمایند.

این فراخوان به منظور جهشی موثر و کمک به توسعه صنایع خلاق فرهنگی و اجتماعی در مناطق آزاد کشور، اولین دوره فراخوان سراسری شناسایی، سازماندهی و جذب افراد صاحب ایده، استارتاپ‌ها و گروه‌های خلاق و نوآور و همچنین در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری درخصوص اهمیت راهبردی و اقتصادی فناوری های فرهنگی و نرم، لزوم همگرا کردن ظرفیت‌ها در کشور و نیز با توجه به اینکه فناوری­‌های نرم و فرهنگی جز اولویت های الف توسعه فناوری در نقشه جامع علمی کشور قرار گرفته است در منطقه آزاد‌‌‌‌ انزلی برگزار می‌شود.

تمامی علاقه مندان حوزه نوآوری و خلاقیت در اقصا نقاط کشور این فرصت را دارند تا در این فراخوان شرکت کنند اما بدیهی است موضوعات، ایده‌ها و کسب و کارهایی که مستقیما با ظرفیت‌ها و مسائل فرهنگی و اجتماعی منطقه آزاد انزلی تناسب داشته باشند، شانس بیشتری برای جذب در این رویداد را خواهند داشت.