مرکز رشد کشاورزی و منابع طبیعی استان گیلان بعنوان مرکز رشد درجه یک در بین مراکز رشد کشور معرفی و اعلام شد

براساس ارزیابی سالانه مراکز رشد وابسته به وزارت جهاد کشاورزی، مرکز رشد کشاورزی و منابع طبیعی استان گیلان بعنوان مرکز رشد درجه یک در بین مراکز رشد زیر مجموعه آن وزارتخانه، رتبه بندی و اعلام شد.

دکتر بابک تیزکار مدیر مرکز رشد کشاورزی و منابع طبیعی استان گیلان تاسیس و راه اندازی پردیس یا شهرک‌های کشاورزی را از چشم اندازه این مرکز اعلام می‌کند و می گوید: این مرکز رشد با ۶هسته تحقیقاتی، ۱۹واحد فناور و ۴ شرکت دانش بنیان و همچنین ۴ شرکت مستاجر ، مشغول به فعالیت است. که با توجه به ارزیابی های انجام شده در بین ۲۸ مراکز رشد کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی موفق به کسب رتبه “مرکز رشد درجه یک ” شده است و در کشور بین چهار مرکز رشد با رتبه درجه یک قرار گرفت.

مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان گیلان با ده بخش تخصصی شامل بخشهای حفاظت خاک و آبخیزداری، اصلاح و تهیه نهال و بذر، پژوهش های برنامه ریزی اقتصاد کشاورزی وتوسعه روستایی، گیاه پزشکی، دامپزشکی، تحقیقات خاک و آب، فنی و مهندسی کشاورزی، علوم دامی، منابع طبیعی و واحد ثبت بذر و نهال در ساختمانی با زیر بنای ۳۸۰۰ متر مربع در سطح ۱۸۰ هکتار در شهرستان رشت در کیلومتر ۱۰ جاده رشت- تهران قرار دارد. آزمایشگاه های تخصصی بخش های تحقیقاتی با فضای بیش از ۱۰۰۰ متر مربع از امکانات تحقیقاتی این مجتمع می باشد.

مرکز رشد واحدهای فناور کشاورزی و منابع طبیعی گیلان در راستای ضرورت تجاری سازی دستاوردهای تحقیقاتی ، با درخواست و پیگیری مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی گیلان و با مشارکت پارک علم و فناوری گیلان در سال ۱۳۹۱ افتتاح گردید.