شهردار کومله با اشاره به برگزاری جشنواره بهار نارنج در ۱۵ اردیبهشت ماه گفت:؛ زمینی به مساحت ۱۰ هزار متر مربع فضای مناسبی از لحاظ امنیتی و ترافیک برخوردار است.

 منوچهر مهدی‌پور شهردار کومله باتبریک عید سعید فطر گفت: بعد از دوسال شیوع ویروس کرونا با هماهنگی ستاد مبارزه با ویروس کرونا برنامه ریزی‌ها جهت برگزاری جشنواره با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی اجرا شود.

وی گفت: همانطوریکه مستحضرید شهر کومله به دیار بهار نارنج شهرت داشته و جشنواره بهارنارنج کومله یک سابقه دیرینه را طی کرده و از سال ۹۲ اولین جشنواره برگزار شد و در طی این ۷ دوره تعداد ۲ دوره در لنگرود و مابقی در شهر کومله برگزار شد.

شهردار کومله بیان داشت:  از پیگیری‌ها و تلاش‌های اعضای شورای شهر قدردانی میکنیم که همواره پیگیر امورات شهر و علی الخصوص در این جشنواره نقش موثری ایفا میکنند.

همچنین وی در خصوص محل برگزاری جشنواره بیان داشت؛ زمینی به مساحت ۱۰ هزار متر مربع فضای مناسبی از لحاظ امنیتی و ترافیک برخوردار است.

وی افزود: در ابتدا با هماهنگی اداره میراث فرهنگی شهرستان لنگرود ۴۰ غرفه در نظر گرفته شده و این غرفه‌ها را به تولید کنندگان بومی واگذار نموده و قصد داریم از اواسط هفته تا جمعه این غرفه فعال شود تا دراختیار مردم قرار گیرد.

مهدی پور عنوان کرد: با تصویب شورای اسلامی شهر جناب آقای عظیمی با توجه به تجارب ارزنده ایشان بعنوان دبیر جشنواره بهار نارنج انتخاب گردیدند.

وی هدف از این جشنواره را شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در شهرستان دانست و تاکید کرد؛ با توجه به استقبال‌های گذشته از این جشنواره پیش بینی میکنیم باتوجه به تعطیلات در پیش رو جمعیتی بالغ بر ۶ هزار نفر از این جشنواره دیدن کنند.

شهردار کومله گفت: درصدد هستیم جهت نمایش سنت‌های دیرین خود از پوشش‌ها و لباس‌های بومی و محلی استفاده کنیم و همچنین بازی‌های بومی، تجلیل از تولید کنندگان و معلمان نمونه و… خواهیم داشت.

وی در پایان گفت: از مرکز بهداشت هم درخواست نمودیم غرفه‌ای را برای ترویج دوز سوم واکسن کرونا و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و در نهایت در تلاشیم که به بهترین شکل ممکن این مراسم را برگزار کنیم.