همزمان با پنجمین روز از دهه مبارک فجر با شعار ” انقلاب اسلامی، کارگران، اصناف، صنعتگران، تولید دانش بنیان” ، پروژه های شهرداری لنگرود به صورت متمرکز در روستای درویشانبر ، اجرای طرح های هادی روستایی در سیاهکلده و آسفالت راه روستایی در دیوشل با حضور دکتر محمد رضا جلالی، فرماندار لنگرود و دیگر مسئولان شهرستانی برگزار شد.
 
دکتر محمد رضا جلالی در این‌مراسم ضمن تبریک چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: در طی یکسال گذشته اقدامات ارزنده ای در شهرستان صورت گرفته است و قریب ۳۵۵ میلیارد تومان پروژه از دهه فجر سال گذشته تا کنون در شهرستان افتتاح شده است .
 
فرماندار شهرستان لنگرود با بیان اینکه در دهه فجر امسال۱۳۳ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۶۱ میلیارد تومان اماده افتتاح است، تصریح کرد: از این تعداد پروژه، دو پروژه در شلمان با اعتبار ۱۱ میلیارد تومان  کلنگ زنی خواهد شد.
 
وی از افتتاح فاز سوم رینگ دور شهر خبر داد و گفت: این رینگ با اعتباری بالغ بر ده میلیارد تومان  هزینه شده که با افتتاح آن قسمت های شمالی شهر و چاف و چمخاله از مشکل کم آبی که در سال های قبل مواجه بودند، بی نیاز خواهند شد.
 
گفتنی است، پروژه های شهرداری لنگرود شامل لایروبی کانال کیاکلایه هزار متر مربع ، دیواره سازی رودخانه درویشانبر به طول ۶۵ متر،لوله گذاری دفع آب های سطحی به طول ۷۰۰ متر، آسفالت معابر و کوچه ها هفت هزار و ۵۰۰ متر مربع، بتن ریزی کوچه ها و پیاده روسازی معابر شهری با اعتبار ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در پنجمین روز از دهه فجر به بهره برداری رسید‌.
 
آسفالت راه روستایی دیوشل به طول ۱/۳۰۰ و با اعتبار ۴ میلیارد تومان از دیگر پروژه های افتتاحی پنجمین روز از دهه فجر بود.
 
سیاهکلده از توابع بخش مرکزی شهرستان لنگرود است که  تهیه طرح هادی آن در سال ۸۴ و بازنگری آن در سال ۹۴ انجام شد که آسفالت راه روستایی سیاهکلده از محل قیر مصرفی و اعتبارات ملی به طول هزار و ۱۰۰ متر و مساحت ۴ هزار و ۸۰۰ متر مربع با اعتبار یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان افتتاح شد.