رئیس شورای اسلامی شهر رشت از برگزاری مراسم تجلیل مشترک به مناسبت روز خبرنگار توسط شورای اسلامی و شهرداری رشت خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت ، محمد حسین واثق کارگرنیا امروز در پنجاه و یکمین جلسه علنی شورا در ساختمان شورای رشت با تسلیت ایام تاسوعا و عاشورای حسینی اظهار کرد: مردم شریف رشت همچون دیگر شهرهای کشور ارادت قلبی خود را به منصه ظهور گذاشتند و علیرغم اینکه در سال جاری نیز همانند چند سال اخیر به واسطه شیوع ویروس کرونا محدودیت هایی وجود داشت و با تمامی مشکلات اقتصادی حاکم بر جامعه ، مردم ولایتمدار رشت بالاخص جوانان با حضور پرشور در تکیه های عزاداری به سوگواری برای سرور و سالار ابا عبدالله (ع) و یاران باوفای ایشان پرداختند.
وی به همراهی شهرداری رشت با هیئت های عزاداری اشاره کرد و گفت: شهرداری در این ایام تلاش کرد که با سیاهپوش کردن شهر و همراهی با هیئت های عزاداری در این باره سهمی داشته باشد و به نمایندگی از منتخبین مردم شریف رشت در شورای ششم از تلاش های تمامی پرسنل شهرداری رشت بالاخص پاکبانان شریف و دیگر دستگاه های خدمات رسان که در کنار عزاداری به عزاداران خدمت رسانی نیز کرده اند ، کمال تشکر دارم.
کارگرنیا با تبریک روز خبرنگار تصریح کرد: روز خبرنگار سال جاری مصادف با روز عاشورا بود و در روز عاشورا رسالت پیام رسانی حضرت زینب کبری (س) نیز آغاز شد و به درستی و صلابت به تبیین اهداف والای قیام کربلا پرداختند .
رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به برگزاری مراسم مشترک با هدف تجلیل از خبرنگاران بیان کرد: روز شنبه هفته آینده مراسمی به منظور تقدیر از تلاش‌های فعالان حوزه رسانه برگزار می کنیم .
کارگرنیا به درگذشت امیر هوشنگ ابتهاج شاعر نامی رشت اشاره کرد و گفت: این واقعه را محضر خانواده محترم و اهالی فرهنگ و هنر تسلیت عرض می کنم .
وی با تاکید به تکریم بازنشستگان تصریح کرد: مدیر کانون بازنشستگان شهرداری رشت طی نامه ای تاکید داشتند تا از تلاش های شورا و سرپرست شهرداری رشت پیرامون پرداخت کسورات بیمه سلامت بازنشستگان شهرداری رشت که همواره برای بازنشستگان شریف شهرداری رشت مشکل آفرین بود ، قدردانی کنند.
در این جلسه به پیشنهاد رئیس شورا و با موافقت اعضای شورا ، جلسه شورای رشت پس از این در روزهای شنبه برگزار می شود .