مراسم سومین سال اجرای طرح “برکت سفره های سحری” با حضور اعضای شورا و شهردار رشت در مسجد و آشپزخانه جدید الاحداث شهرداری رشت برگزار گردید.

به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت – سید امیر حسین علوی شهردار رشت در مراسم سومین سال اجرای طرح “برکت سفره های سحری” که در مسجد و آشپزخانه جدید الاحداث شهرداری رشت برگزار گردید، اقدامات فرهنگی را از اولویتهای اصلی شهرداری خواند و اظهار داشت: موکب خدام العتره با نیتی خالص و عزمی جهادی برای آماده سازی این آشپزخانه و توزیع افطاری وارد میدان شد و شهرداری هم امکانات لازم را برای این کار مهم فراهم کرد.

 

شهردار رشت استقلال در تصمیم گیریها و اجرا را در شهرداری به خصوص در بحث مدیریت پسماند سراوان را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: امروز بعد از هشت ماه شهرداری رشت موفق شد تا بودجه سراوان را به عنوان یک معضل ملی که وزارت کشور پیگیر امورات آن است به تصویب برساند.

 

سید امیر حسین علوی در مورد نیروهای شاغل در شهرداری علی الخصوص نیروهای قراردادی یادآور شد: شهرداری رشت هزار و هشتصد نیروی مستقیم دارد و بخش قابل توجهی از آنان کارشناس و بخش دیگر مدیران شهرداری هستند، بنابراین نمیتوان به راحتی در مورد نیروهای این مجموعه اظهارنظر و تصمیم‌گیری کرد.

 

شهردار رشت ابراز داشت: در حوزه نیروهای انسانی شهرداری رشت دادستان گیلان، مجموعه دستگاه قضایی، استاندار و شورای اسلامی شهر رشت تلاشهای بسیار زیادی داشتند که جای قدردانی دارد.

 

علوی اذعان کرد: با اقدام به موقع شهرداری، عملکرد خوب شورای اسلامی شهر رشت و اتحادی که در این بین وجود دارد، شاهد تصویب بودجه شهرداری در موعد مقرر بودیم که در سالهای اخیر و ادوار گذشته امری بی سابقه بوده است.

 

وی خروجی قابل لمس و ارائه خدمت قابل لمس برای شهروندان را هدفی که شهرداری رشت دنبال میکند دانست و تصریح کرد: از مجموعه کارشناسان شهرداری رشت انتظار دارم کمک کنند تا ایرادات و نواقص موجود رفع و کارها با روند و رویکرد بهتری پیگیری شود.

 

شهردار رشت ضمن تاکید بر اتمام پروژه‌های نیمه تمام و شروع پروژه‌ها و طرحهای جدید در شهرداری رشت افزود: شایسته شهر رشت و شهرداری نیست که پروژه‌های آن به شکل نیمه تمام باقی بماند و روند اجرای آنها طولانی شود.

 

علوی یادآور شد: تاکید ما این است که باید از هدر رفت بیت المال و طولانی شدن روند اجرای پروژهای شهرداری رشت جلوگیری به عمل آید و بدون شک برای حمایت از منافع شهروندان مقابل چنین رویکردهایی خواهم ایستاد.