مراسم اختتامیه نخستین جشنواره رسانه‌ای “حریم رسالت” ویژه بانوان پیش از ظهر امروز با حضور اصحاب رسانه، مسئولان و مدیرکل امور زنان و خانواده وزیر کشور در تالار مرکزی رشت برگزار شد.

سردار سرتیپ دوم پاسدار محمد عبدالله‌پور فرمانده سپاه استان گیلان در این مراسم خطاب به بانوان فعال در عرصه رسانه اظهار داشت: هرکاری که در راه خدا باشد ارزشمند است و بانوان فعال در عرصه رسانه هم از هیمنه و سر و صدای دشمن نترسید و کار را در راه خدا انجام دهید.

مسئول سازمان بسیج رسانه گیلان در این مراسم با اشاره به نقش بانوان در عرصه رسانه گفت: هزار و ۲۲ اثر از ۱۰ استان کشور به نخستین جشنواره ملی و رسانه‌ای “حریم رسالت” بانوان در گیلان ارسال شد.

سرهنگ پاسدار مهدی پارسا یکی از افتخارات ارزشمند انقلاب اسلامی را هویت‌بخشی و ارتقا روحیه خودباوری زنان این سرزمین دانست و اظهار داشت: ۶۰ درصد اصحاب رسانه کشور را بانوان تشکیل می‌دهند.

مسئول سازمان بسیج رسانه گیلان با اشاره به اینکه ۵۴ درصد اصحاب رسانه گیلان را بانوان تشکیل می‌دهند گفت: در نخستین جشنواره ملی و رسانه‌ای “حریم رسالت”، آثار متعددی از سوی بانوانی از تهران، قزوین، لرستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، ایلام، اراک، استان مرکزی و مازندران به دبیرخانه این رویداد ارسال شد.

وی با بیان اینکه گیلان یکی از قطب‌های رسانه‌ای کشور است افزود: بیش از هزار و ۲۲ اثر به دبیرخانه جشنواره ملی و رسانه‌ای “حریم رسالت” در گیلان ارسال شده است و این جشنواره در ۶ محور برگزار شد که “هویت‌بخشی بانوان و ارتقاء روحیه خودباوری” یکی از محورهای تعیین شده بود.

پارسا افزود: “نقش زنان در فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت”، “زنان اشتغالزایی، کارآفرینی و دانش‌بنیان”، “نقش عفاف و حجاب در کاهش آسیب‌های اجتماعی”، “جوانی جمعیت، راهکارها و پیشنهادات” و “نقش خانواده و‌ مهار کرونا” جزو دیگر محورهای تعیین شده در این جشنواره بوده است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان نیز در این مراسم اظهار داشت: گوشه‌ای از ظرفیت‌های بانوان گیلانی در قالب این اختتامیه به نمایش گذاشته شد و اولین‌های دیگری برای شهر رشت و استان گیلان رقم خورد.

زهرا یعقوب‌نژاد با اشاره به جایگاه گیلان در حوزه ایثار و شهادت تصریح کرد: کمیته زنان دفاع مقدس که ذیل شورای هماهنگی نشر ارزش‌های دفاع مقدس در گیلان فعال است و با فعالیت‌های بسیار خلاقانه‌ای که از خود به نمایش گذاشته است توانسته حرف زیادی برای گفتن داشته باشد.

وی با بیان اینکه نماد ارزشمند کمیته زنان دفاع مقدس و حوزه ایثار و شهادت گیلان امروز در این مراسم رونمایی خواهد شد ابراز داشت: سند تحول بنیادین حوزه زنان و خانواده در استان مورد توجه قرار دارد.

هزار و ۲۲ اثر از ۱۰ استان کشور به نخستین جشنواره ملی و رسانه‌ای “حریم رسالت” بانوان در گیلان ارسال شد و امروز از برگزیدگان این جشنواره تجلیل به‌عمل آمد.