اسکوچیچ در تیم ملی فوتبال ماندنی شد/ سرمربی کروات برای ۴۴ روز روی نیمکت تیم ملی می ماند

ابقای امروز (یکشنبه) دراگان اسکوچیچ به طور قطعی به منزله حضور او در جام جهانی نیست و تصمیم نهایی درباره آینده او پس از برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال گرفته می‌شود.

اسکوچیچ در تیم ملی فوتبال ماندنی شد/ سرمربی کروات برای ۴۴ روز روی نیمکت تیم ملی می ماند

با این وجود امروز (یکشنبه) جلسه‌ی مشترک کمیته فنی و هیات رئیسه به انجام رسید و پس از چند ساعتِ همراه با بحث، اختلاف نظر، قهر و … احسان اصولی، سخنگوی فدراسیون فوتبال اعلام کرد دراگان اسکوچیچ همچنان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران باقی می‌ماند.

حاضرین در جلسه اما حاضر به پاسخگویی و شفاف‌سازی نشدند و همین مساله ماندنِ سرمربی کروات بر مسند سرمربیگری تیم ملی را بیش از پیش در هاله‌ای از ابهام قرار داد. آیا ابقای امروز اسکوچیچ به منزله ماندن او تا جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است؟

نمی‌توان به قطعیت در این باره نظر داد. هشتم شهریورماه روز بسیار مهمی برای فوتبال ایران است و انتخابات ریاست فدراسیون در آن روز برگزار می‌شود. رقابت اصلی بین میرشاد ماجدی، عزیز محمدی و مهدی تاج خواهد بود و به نظر می‌رسد ابقای اسکوچیچ را نمی‌توان به صورت قطعی و مسجل تا جام جهانی دانست و باید دید پس از برگزاری انتخابات، رییس جدید فدراسیون چه تصمیمی درباره او اتخاذ می‌کند. اگر میرشاد ماجدی بتواند صندلی ریاست را برای خودش نگه دارد، شانس اسکو برای ماندن بسیار زیاد است اما تصاحب این صندلی توسط فرد دیگر ممکن است شانس مرد کروات را برای بقا کاهش دهد و احتمال حضور یک مربی ایرانی و یا مربی خارجی که سابقه حضور در فوتبال ایران دارد را افزایش دهد.

با توجه به اینکه ماندن میرشاد ماجدی در فدراسیون فوتبال قطعی نیست و احتمال دارد او تا فرا رسیدن بیست و دومین دوره جام جهانی در ساختمان سئول حضور نداشته باشد، انتخاب سرمربی تیم ملی توسط او و اعضای هیئت رئیسه و کمیته فنی غیر منطقی و پرریسک بود.

حال باید دید ۴۴ روز دیگر و پس از برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال، رئیس جدید چه تصمیمی برای نیمکت تیم ملی خواهد گرفت. به نوعی تکلیف دراگان اسکوچیچ در آن روز مشخص می‌شود و ابقای امروزش، یک ابقای موقت است و به منزله حضور او و کادرش در جام جهانی نخواهد بود.