حمایت سازمان منطقه آزاد انزلی از مشاغل روستایی:
برگزاری نمایشگاه نوروزی صنایع دستی گیلان

به گزارش ختم کللم و به نقل از  مدیریت روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، در ادامه سیاست های حمایتی این سازمان از مشاغل و کسب و کارهای روستایی و تجاری سازی فعالیت های مرتبط با حوزه صنایع دستی منطقه و استان، نمایشگاه نوروزی عرضه و فروش محصولات صنایع دستی در نوروزخانه این منطقه واقع در ضلع جنوبی مجتمع تجاری کاسپین برپا شده است.

در این نمایشگاه که از ۲۶ اسفند ماه سال گذشته تا سیزدهم فروردین ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت، ۵۰ هنرمند صنایع دستی محصولات و کالاهای تولیدی خود را در قالب ۲۴ غرفه در فضایی به مساحت دو هزار مترمربع به نمایش و فروش می گذارند.

در نمایشگاه مزبور آثاری همچون حصیر و مصنوعات متعلق به آن، چرم دوزی، سرامیک، سفال، چوب و منبت کاری به معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.

بنابراین گزارش سازمان منطقه آزاد انزلی ظرف یک دهه گذشته از طریق برگزاری دوره‌های آموزشی اقدام به متنوع سازی محصولات تولیدی صنایع دستی منطقه و استان نموده و با اجرای طرح‌ و بسته های حمایتی همچون ارائه وام های کم بهره جهت خوداشتغالی، و برپایی نمایشگاه های اختصاصی در ایام تابستان، نمایشگاه تخصصی و فراهم نمودن بستر حضور هنرمندان این حوزه در نمایشگاه های داخلی و خارجی، زمینه تجاری سازی و رونق کسب و کارهای مرتبط با صنایع دستی را ایجاد کرده است.

گفتنی است زمان فعالیت نمایشگاه صنایع دستی نوروزی منطقه آزاد انزلی، از ساعت ده صبح لغایت ده شب می باشد و علاقمندان می توانند علاوه بر نمایشگاه مزبور از امکانات و خدمات تفریحی،گردشگری و ورزشی موجود در فاز تجارت و گردشگری نخستین منطقه آزاد شمال کشور در کنار خانواده خود بهره مند شوند.