http://ختم کلام؛شهردار رشت دراین مراسم که عصر یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ در پیاده راه فرهنگی برگزار گردید، بیان کرد: اتفاقی را که امروز در شهر رشت که به شهر خلاق خوراک شناسی و‌ شهر اولین‌ها معروف است، شاهد هستیم به این معنی است که مجموعه مدیریت شهری رویکردهای جدیدی را در حوزه‌های فرهنگی آغاز کرده است.
 ‏
سید امیرحسین علوی فرهنگ سازی برای مدیریت پسماند با محوریت خلاقیت و نوآوری را اولویت شهرداری رشت در دوره جدید مدیریتی و در سالی که مزین به شعار “تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین” شده است دانست و گفت: در رویداد ورزشی امروز و ثبت رکورد دوی استقامتی تلاش کردیم تا مراسم استقبال خوبی را از این ورزشکار پرتلاش استان گیلان تدارک ببینیم.
 ‏
وی اضافه کرد: رشت با داشته‌های غنی فرهنگی و ظرفیتهای بزرگ اجتماعی این ظرفیت را داشت تا رکوردی را به نام خود در گینس ثبت نماید که با همت بلند ورزشکار گیلانی و با برنامه‌ریزی خوب شورای شهر و شهرداری این امر محقق شد.
شهردار رشت عنوان کرد: قطعا همه ما یک حس همراهی توصیف ناپذیری را نسبت به اقلیم و شهری که در آن زندگی می‌کنیم، داریم و اتفاقات اینچنینی توسط نخبگان فرهنگی و ورزشی که افتخارآفرینی به همراه خواهند داشت، کمک میکند تا حس خودشکوفایی همه ما شهروندان بروز و ظهور پیدا کند.