معاون علمی و فناوری رییس جمهور تاکید کرد: اولویت دولت سیزدهم در حوزه علمی، جایگزینی محصولات وارداتی و بخصوص تحریمی با تولیدات دانش بنیان و بومی است.

دکتر سورنا ستاری روز سه شنبه در حاشیه اقتتاح کارخانه نوآوری در جاده رشت _ کوچصفهان در جمع خبرنگاران با اشاره به شعار سال و اینکه توسعه بیش از هر چیز یک مفهوم فرهنگی است  گفت: حمایت از حوزه دانش بنیان یکی ار فرهنگ سازی های شعار سال است

وی اظهار داشت: افتتاح کارخانه نوآوری و اتفاقات در پارک علم و فناوری گیلان و حمایت استاندار در حوزه دانش بنیان یکی از فرهنگ سازی به خاطر شعار سال است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور با بیان اینکه باید سعی کنیم در این اکوسیستم در حال توسعه نهایت حمایت را داشته باشیم، افزود: در معاونت علمی و فناوری برنامه های مفصلی برای امسال مد نظر داریم تا خیلی بیشتر از گذشته اهداف مد نظر را پیاده سازی کنیم.

ستاری بیان داشت: ستادهای مختلف و مشخصی برای شناسایی ظرفیت ها و نیازهای فناورانه کشور در اختیار داریم و خودمان نیز علاقه مندیم حوزه محصولات وارداتی اصلی کشور که تحریمی هستند وارد شده و تولید داخلی جایگزین کنیم.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور صبح امروز سه شنبه ار شرکت های دانش بنیان فرآوری و ساخت قطعات خودروی ایران، پایا کلاچ و زیست فرآورد پارس بازدید کرد.

مرکر نوآوری دانشگاه گیلان و کارخانه نوآوری گیلان نیز صبح امروز با حضور سورنا ستاری افتتاح شد، افتتاح فضای کار اشتراکی و مرکز نوآوری مکعب و بازدید از خانه خلاق و نوآوری گیلان و شرکت ها و واحدهای فناور مستقر و جلسه در استانداری از برنامه های سفر یکروزه معاون علمی و فناوری رییس جمهور و هیات همراه به استان گیلان است.