نباید به بهانه کمبود مصالح و واردات بی‌سامان شن و ماسه، هزینه‌های مردم را افزایش دهیم · ختم کلام | ختم کلام
تبلیغات

استاندار گیلان در جلسه شورای معادن گیلان؛

نباید به بهانه کمبود مصالح و واردات بی‌سامان شن و ماسه، هزینه‌های مردم را افزایش دهیم

نباید به بهانه کمبود مصالح و واردات بی‌سامان شن و ماسه، هزینه‌های مردم را افزایش دهیم

استاندار و رئیس شورای معادن گیلان با بیان اینکه مجوزهای بهره برداری از معادن استان با نظارت، ساماندهی شود، گفت: اعضای شورای معادن برای بهره مندی درست از منابع با برنامه ریزی و نظارت از ظرفیت‌های موجود در چارچوب قانون، حرکت کنند.

وی اظهار کرد: نباید با سوء مدیریت و به بهانه کمبود مصالح و واردات بی‌سامان شن و ماسه از دیگر استانها، هزینه‌های مردم را افزایش دهیم.

عباسی اضافه کرد: برای ساخت و ساز و توسعه، عمران و آبادانی در حوزه‌های مختلف پروژهای عمرانی، راه‌سازی و مسکن، مانع ایجاد نکنیم.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه باید سریعا فضایی فراهم شود که با تامین مصالح و برنامه ریزی و نظارت، قیمت شن و ماسه نه تنها ثابت، بلکه کاهش یابد، تصریح کرد: اعضای شورای معادن راه‌های توسعه عمرانی و رشد و پیشرفت گیلان را تسهیل کنند و در این زمینه به هیچ احدی اجازه سنگ اندازی در مسیر توسعه استان را ندهیم.

عباسی تاکید کرد: دستگاه‌های نظارتی جلوی سوء استفاده از معادن گیلان را بگیرند و با برداشت‌کنندگان غیرمجاز از بستر رودخانه‌ها برخورد کنند.

وی اظهار کرد: برنامه ریزی صحیح و قانونمند بهره برداری از معادن، در زمینه‌های مختلف از جمله تامین مصالح نهضت مسکن در گیلان، توسعه عمرانی و تسریع در پروژه‌ها با مدیریت هزینه‌ها و قیمت‌های مشخص و نیز ایجاد فرصت‌های شغلی اثربخش است.

در این جلسه هر یک از اعضای شورای معادن گیلان، نظرات و پیشنهادات خود را برای بهبود شرایط و رفع موانع موجود حوزه معادن ارائه کردند