ختم کلام؛

استاندار گیلان در جلسه با فرمانداران شهرستان‌های ساحلی استان در زمینه آخرین وضعیت آزادسازی نوار ساحلی گفت: شخصا پیگیر اجرای دقیق دستور رئیس جمهوری در راستای حفظ منافع مردم هستم.

اسدالله عباسی شامگاه شنبه در این جلسه افزود: رئیس جمهوری در راستای بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر صیانت از انفال، دستور آزادسازی سواحل را صادر کرده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از مصوبات سفر آیت الله دکتر رئیسی به گیلان رفع تصرف دستگاه‌های دولتی در سواحل بوده، اضافه کرد: نبایستی اجازه دست اندازی به دریا، جنگل و مزارع کشاورزی توسط عده‌ای منفعت طلب و سودجو را بدهیم که همه اینها تهدیدی برای گیلان است.

نماینده عالی دولت در گیلان بیان کرد: دریا متعلق به همه است و اقتصاد دریا زمانی شکوفا می‌شود که در چارچوب قانون، بهره مندی از آن برای عموم مردم فراهم شود.

عباسی با تاکید بر رفاه مردم با ایجاد راه‌های دسترسی به ساحل و رعایت ۶۰ متری حریم نوار ساحلی، خاطرنشان کرد: بر اساس قانون در هر شش کیلومتر باید یک راه دسترسی به ساحل با جاده تا ۹ متر عرض به سمت ساحل طراحی و ایجاد شود، در این زمینه هم دستورات لازم صادر شده است.

وی با اشاره به اهمیت استمرار جدی این مهم یادآور شد: گزارش اقدامات انجام شده، پس از جمع آوری، به دفتر رئیس جمهوری ارائه می‌شود.
نماینده عالی دولت در گیلان در ادامه با تاکید بر اینکه اجازه فساد به هیچ احدی و گروهی را نمی‌دهم، گفت: فرمانداران و مدیران دولت انقلابی و جهادی، باید فضا را برای کسانی که امنیت، آرامش و رفاه مردم را خدشه دار می‌کنند، ناامن سازند تا کسی جرات کار خلاف و فساد را نداشته باشد.

عباسی تاکید کرد: اگر برای من محرز شود فردی یا گروهی از جایگاه خود سوءاستفاده کرده و به بیت المال، چه در سازمان و اداره‌ای و چه انفال عمومی اعم از جنگل، زمین، محصولات کشاورزی، اقتصاد و معیشت دست اندازی می‌کند، شخصا بدون هیچ تاملی، برخورد قانونی و محکمی خواهم داشت.

وی همچنین با بیان اینکه به دیدگاه و نقد منتقدان دلسوز به نظام اسلامی احترام می‌گذارم و به عنوان یک استاندار بومی، نظر همه را برای توسعه و آبادانی گیلان گرفته ام، از فضاسازی بعضی افراد که بجای همراهی در جهت قطع دست سودجویان و فرصت طلبان، به نادرستی، عملکرد دولت را زیرسوال می‌برند، انتقاد کرد.

استاندار گیلان خطاب به فرمانداران گفت: مدیران و فرمانداران وظیفه دارند به این افراد که آدرس غلط می‌دهند و خودشان نادرست صحبت می‌کنند، کسانی که ادعای تقوا و معنویت دارند و بعد هم بی‌تقوایی می‌کنند؛ گزارش اختصاص اعتبار برای استان در حوزه‌های مختلف را که در جهت آبادانی گیلان عزیز است، بیان کنند.

عباسی با اشاره به اینکه اولویت اساسی خدمت به مردم گیلان در همه بخش‌ها که در مصوبات آمده، را بزودی به مردم از طریق رسانه‌ها گزارش می‌دهم، ادامه داد: در جلسه شورای اداری همه مسایل مهم گیلان را خدمت رئیس جمهوری عنوان داشتم، ایشان نیز دستورات لازم را صادر کردند و سفر هیات دولت دستاوردهای خوبی داشته است.

وی با ابراز تعجب از رفتار عده‌ای که مردم را ناامید می‌کنند و بر طبل ناامیدی می‌کوبند، خطاب به مدیران بیان داشت: موارد امیدبخش را به مردم بگویید تا موجبات استمرار امید به دولت انقلابی و جهادی شود.

نماینده عالی دولت در گیلان انقلابی بودن را بر اساس معیارهای تعیین شده از سوی رهبر معظم انقلاب عنوان و تصریح کرد: معیار و شاخص انقلابی بودن را مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی ترسیم کرده‌اند و همگان موظف به حرکت در این چارچوب برای نیل به توسعه هستیم.

استاندار گیلان با انتقاد از دخالت‌هایی که در کار دولت می‌شود، گفت: پاسخگوی عملکردها، نماینده عالی دولت در گیلان است و بر این مبنا، بررسی‌های لازم برای انتصاب افراد را انجام می‌دهم.

وی یادآور شد: البته برای توسعه استان نظر همه دلسوزان را گرفته‌ام، به دیدگاه و نقد افراد احترام می‌گذارم و در بستر آرامش، افراد را برای خدمت انتخاب می‌کنم.

عباسی به بیان نظرات مختلف از سوی افراد در دیدار نخبگان، علماء، خانواده شهدا، ایثارگران و جمعی از اقشار مختلف مردم استان با رئیس‌جمهوری اشاره و اضافه کرد: اینها مواردیست که وجود دارد، درحالی‌که برخی، خود را به ندیدن و نشنیدن می‌زنند درحالیکه موارد اشاره شده را از طریق رسانه‌ها به مردم می‌گویم.

استاندار بیان کرد: قطار خدمت به مردم در گیلان سرعت گرفته و در حال حرکت است، پرتاپ سنگ به قطار اصابت نمی‌کند و مانع حرکت شتابان آن نمی‌شود.

وی به فرمانداران تاکید کرد که در برابر حرام خواران، زمین خواران، ساحل خواران، جنگل خواران و فساد خواران، در راستای حفظ حقوق مردم محکم بایستید چرا که کارهای انجام نشده زیادی وجود دارد.

نماینده عالی دولت در گیلان در خاتمه سخنانش از صدا و سیما و رسانه‌ها در پوشش اخبار مرتبط با آزادسازی سواحل و اجرای دستور رئییس جمهوری قدردانی کرد.

در این جلسه همچینین فرمانداران شهرستان‌های استان گیلان گزارش اقدامات خود در راستای اجرای دستور رئیس جمهوری را بیان داشتند.

انتهای پیام/