انتقاد تند الماسخاله از علی کریمی | اگر یک میلیارد هزینه کرده، من گردنم را می‌زنم · ختم کلام | ختم کلام
تبلیغات

انتقاد تند الماسخاله از علی کریمی | اگر یک میلیارد هزینه کرده، من گردنم را می‌زنم

انتقاد تند الماسخاله از علی کریمی | اگر یک میلیارد هزینه کرده، من گردنم را می‌زنم

قربانعلی الماسخاله رئیس هیات فوتبال گیلان صحبت‌های تندی را علیه علی کریمی که روزگاری مالک و سرمربی تیم سپیدرود رشت بود به زبان آورده و او را به مناظره تلویزیونی دعوت کرد.

ختم کلام؛رئیس هیات فوتبال گیلان که در یک برنامه تلویزیونی در شبکه باران گیلان حاضر شده بود، با رونمایی از اسنادی که مربوط به دوره مالکیت و سرمربیگری علی کریمی در باشگاه سپیدرود رشت است، ستاره و کاپیتان سابق تیم ملی را محکوم می‌کند و او را به مناظره تلویزیونی دعوت کرد.

قربانعلی الماسخاله در بخشی از این گفتگوی به سخاوتمندی خودش و هیات فوتبال پرداخت و به این موضوع اشاره کرد که او از ۵ درصدی که باید طبق قانون به هیات فوتبال پرداخت می‌شد، صرف نظر کرده و با انتقاد از رفتار سرمربی سابق عنوان کرد: مگر می‌شود آدم اینقدر بی انصاف باشد. بگو هیات فوتبال باید چه کاری برای تو انجام می‌داد که انجام نداد؟! ۵ درصد از کل مبلغ که ۵۷۳ میلیون تومان بوده، باید به حساب هیات فوتبال گیلان واریز می‌شد که نشد. من اگر می‌توانستم خودم پول بیاورم که خودم تیم را نگه می‌داشتم.

رئیس هیات فوتبال گیلان سپس در واکنش به حرف‌های مجری برنامه که اعلام کرد کریمی ۶ میلیارد برای سپیدرود هزینه کرده، میان صحبت‌هایش پرید و اینطور حرف‌هایش را ادامه داد: کجا هزینه کرد؟! برای چی هزینه کرد؟! ایشان قرار بود ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان پول بدهد و رضایت بچه‌ها را بگیرد؛ شما بروید ببینید چقدر هزینه کرده است. اگر یک میلیارد هزینه کرده، من گردنم را می‌زنم.
مجری برنامه با ورزش سیمای مرکز گیلان بار دیگر تاکید کرد و گفت: می‌گویند ۶ میلیارد و ۲۰۰ هزینه کرده است که باز هم الماسخاله میان صحبت‌‎های او پرید و اینبار اینطور پاسخ داد: برای خودشان می‌گویند. حرف است دیگر، حرف که مالیات ندارد، سند بیاورد و بگوید هزینه کرده ام.

رئیس هیات فوتبال گیلان که برای سالیان متمادی این سمت را در اختیار دارد، در ادامه بار دیگر با انتقاد از علی کریمی، به جزئیاتی در رابطه با شرایط مالی آن مقطع سپیدرود اشاره کرد و افزود: آن زمان هزینه رفت و برگشت تیم را شهرداری می‌داد. ایشان فقط قرار بود آن ۴ میلیارد و ۲۰۰ را بدهد، که همه بخشیدند از جمله خداداد عزیزی عزیز.

وی ادامه داد: خیلی‌ها بخشیدند، ولی ایشان (علی کریمی) در لیست همه را می‌آورد و می‌گوید من دادم. ۳۰۰ میلیون را ۶۰، ۷۰ میلیون داده، آن هم با چک خواهرش. آیا این انصاف است؟

الماسخاله بار دیگر در واکنش به صحبت‌های مجری برنامه با ورزش که به کمک ۲ میلیاردی نوبخت اشاره داشت و اینکه چرا این مبلغ به باشگاه سپیدرود تزریق نشده، به انتقاد از عملکرد فنی علی کریمی در سپیدرود پرداخت: ایشان همانطوری که هزینه کرده‌اند از این استان پول هم گرفته اند. ایشان به خاطر مسائل فنی که قادر به هدایت تیم نبودند، گذاشتند و رفتند. چرا باور نمی‎‌کنند؟!
رئیس هیات فوتبال گیلان به غیر از ابهامات مالی از علی کریمی به دلیل اینکه برای تاییدیه گرفتن برای حضور در انتخابات ریاست فدراسیون به او مراجعه نکرده بود نیز به شدت گلایه داشت و با کنایه زدن به کریمی در این مورد گفت: هر کسی کاندید می‌شود، باید ۵ نفر او را تایید کنند. همه کاندیدا‌ها پیش من آمدند یا نمایندگانشان را فرستادند. ایشان (علی کریمی) فکر می‌کند، چون فوتبالیست خوبی بوده، همه باید مطیع امیر ایشان باشند و هیج جا نباید برود صحبت کند.

این صحبت‌های الماسخاله رئیس هیات فوتبال گیلان که در لیگ هجدهم نیز کشمکش‌های زیادی میان او و علی کریمی وجود داشت، البته خیلی زود با واکنش ستاره سابق تیم ملی و باشگاه بایرن مونیخ مواجه شد و او ضمن توضیح کوتاهی که در مورد برخی ابهامات و انتقادات مورد نظر رئیس هیات فوتبال گیلان ارائه کرده، دعوت این چهره برای مناظره تلویزیونی در رابطه با شرایط آن سال‌های سپیدرود و مسببین سقوط این تیم را نیز پذیرفته و گفته است: من با کمال میل حاضرم یک بار برای همیشه رود ررو با ایشان صحبت کنم تا اگر شک و شبهه‌ای برای هواداران وجود دارد برطرف شود. اما به یکی دو مورد باید اشاره کنم اول اینکه خود آقای الماسخاله بهمن سال ۹۷ با خبرگزاری‌ها مصاحبه کرده بود که من به تمام تعهداتم در قبال خرید تیم عمل کردم و مورد دیگر این که اوایل سال ۹۸ در خواست کردم که در برنامه تلویزیونی حاضر شویم تا ابهامات از میان برود که شنیدم با مخالفت ایشان مواجه شد.
بخش دیگری از صحبت‌های کریمی نیز در رابطه با حضور طولانی مدت الماسخاله در راس مدیریت هیات فوتبال گیلان بود و در این مورد نیز اینطور دیدگاه خود را با تاکید دوباره بر قبول مناظره تلویزیونی، بیان کرده است: به هرحال در تمام سال‌های مدیریتشان کارنامه‌ای که از خود به جا گذاشته اند برای هواداران مشخص است و به قول معروف پیه اش به تن اهالی فوتبال گیلان خورده و البته عملکرد من هم همین طور، اما اگر شک و شبهه‌ای در خصوص تعهدات من در مورد سپیدرود وجود دارد حاضرم در برنامه تلویزیونی با حضور ایشان شرکت کنم.

تیم فوتبال سپیدرود در لیگ هجدهم ابتدا کار خود را با خداداد عزیزی آغاز کرد، اما وقتی مشکلات مالی در این تیم زیاد شد، علی کریمی پیشقدم شد و ضمن خرید امتیاز تیم، خودش به عنوان سرمربی مسئولیت را برعهده گرفت.
کاپیتان سابق تیم ملی، اما پس از شکست در هفته نوزدهم مقابل پدیده، در شرایطی که تیم با ۱۲ امتیاز رتبه پانزدهم را در اختیار داشت، تصمیم به استعفا گرفت و رفته رفته نیز اقدام به واگذاری مالکیت تیم کرد؛ موضوعی که چند هفته پیش سرانجام به نتیجه رسید.
حالا ۲ سال پس از سقوط سپیدرود و در شرایطی که این تیم به دسته دوم سقوط کرده و در این رقابت‌ها نیز حال و روز خوشی ندارد، الماسخاله با حضور در شبکه باران گیلان بار دیگر داغ هواداران سپیدرود را با واکاوی ماجرا‌های مربوط به این تیم تازه کرد و با پاسخ سریعی که این اظهارات از سوی کریمی به همراه داشته، شاید به زودی شاهد شکل گیری یک مناظره داغ پیرامون دلایل سقوط تیم ریشه دار سپیدرود با حضور علی کریمی و رئیس هیات فوتبال گیلان باشیم.

نمایشگر ویدیو