به گزارش ختم کلام و به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، وزیر کشور در این دیدار، آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان را محور حرکت در استان عنوان کرد و گفت: امروز تمام ظرفیت ها باید برای خدمت به مردم باشد و این یک تکلیف واقعی و ضرورت زمان ما است.
 وحیدی به نگرانی مردم نسبت به موضوع اخیر اختلال در پمپ های بنزین اشاره کرد و افزود: دشمن برای آبان ماه برنامه ریزی کرده و این اختلال، آغاز آن قلمداد می شود، اما مردم با بصیرت و احساس امیدی که در آنها ایجاد شده می بینند که رئیس جمهور می خواهد راه جدیدی را ایجاد کند و این امر سبب ایجاد اعتماد و آرامش در جامعه شده است.
وی با بیان اینکه در نخستین رویارویی اجتماعی دشمن، مشخص شد مردم به صداقت مسئولان اعتماد دارند، تصریح کرد: مسئولان هم نشان دادند خود را وقف مردم کردند.
وزیر کشور به وجود ظرفیت های عظیم مردمی در راستای برطرف کردن مشکلات جامعه اشاره کرد و یادآور شد: برگرداندن احساس اعتماد به مردم سنگ بنای هر حرکتی در جامعه است بنابراین اگر مردم سرمایه های خود را به میدان آورند مشکلات برطرف می شود.
آیت الله رسول فلاحتی نیز امروز در دیدار دکتر احمد وحیدی وزیر کشور با خدا قوت به دولتمردان اظهار کرد: خدمت در این دوره بسیار سخت است، البته سختی کار برای نیروها و فرزندان انقلاب مشکل نیست و همه دغدغه مند هستند.
امام جمعه رشت با بیان اینکه برطرف کردن آسیب های ایجاد شده، مدیران توانمند را طلب می کند، تصریح کرد: برخی مسائل موجب شده دلدادگان انقلاب اسلامی قدری آسیب ببینند.
آیت الله فلاحتی، رهبر معظم انقلاب را فصل الخطاب همه به ویژه مسئولان دانست و بیان کرد: هر جا از مقام معظم رهبری پیروی کردیم به موفقیت رسیدیم.
وی به مشکل ایحاد شده در جایگاه های سوخت اشاره کرد و گفت: حضور رئیس جمهور در پمپ بنزین برای پیگیری مشکلات مردم برای نسل معاصر سابقه نداشته است.
نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه با کفش ورنی کار پیش نمی رود، خاطرنشان کرد: نظام اسلامی نیروهای جهادی می خواهد.
وی با بیان اینکه دشمن برای به سرانجام نرسیدن امور در کشور کمر همت بسته است، اظهار کرد: امیدواریم مسئولان باورهای غلط را در میدان عمل تغییر دهند و در مردم امید ایجاد کنند.