به گزارش  ختم کلام و به نقل از مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی ششمین دوره رقابت‌ های جام دریا با شرکت ۴۰۰ ورزشکار از کشور‌های روسیه، قزاقستان و جمهوری آذربایجان و با حضور مقامات کشوری و لشگری در بندرگاه انزلی آغاز بکار کرد.

مسابقات جام دریا در شش رشته برگزار خواهد شد که چهار بخش آن شامل تیر اندازی سطحی، هوایی، ،تیراندازی به مین و مهار بویه در دریا بوده و دو بخش دیگر شامل کنترل صدمات و بقا در دریا در محدوده ساحلی برگزار خواهد شد.

ناو‌های مخاچ قلعه و آستراخان و اس بی ۷۳۸ یدک کش تشریفات از ناوگان دریای خزر روسیه، ناو‌های مانگیستاو و ساری آرکا از کشور قزاقزستان، ناو‌های جی ۱۲۲ و جی ۱۲۴ از جمهوری آذربایجان و ناو‌های موشک انداز جوشن و پیکان از جمهوری اسلامی ایران در این دوره از مسابقات جام دریا حضور دارند.

ششمین دوره از رقابت های بین المللی ارتش های جهان جام دریا تا ۱۳ شهریور ماه در محدوده منطقه آزاد انزلی برگزار می شود.

گفتنی است سازمان منطقه آزاد انزلی به عنوان نخستین منطقه آزاد و بزرگترین بنگاه اقتصادی شمال کشور، در راستای ایفای نقش راهبردی خود در توسعه مناسبات همه جانبه با اعضای اتحادیه اقتصادی اوراسیا، بهره برداری از تمام فرصت های همکاری فی مابین را در اولویت برنامه های اجرایی خود قرار داده و براین باور است که استمرار امنیت پایدار در منطقه خزر و حوزه اوراسیا در گرو همکاری های میان منطقه ای با تکیه بر مزیت های نسبی و رقابتی موجود در سطح منطقه قابل تحقق می باشد.