سیلی خوردن رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز در حضور وزیر بهداشت · ختم کلام | ختم کلام
تبلیغات

سیلی خوردن رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز در حضور وزیر بهداشت

سیلی خوردن رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز در حضور وزیر بهداشت

همزمان با سفر وزیر بهداشت به استان خوزستان، پس از ارائه گزارش ‎رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز به وزیر در بیمارستان گلستان، فردی سیلی محکمی‌ به صورت رییس دانشگاه زده و با قطع صحبت‌های ابول‌نژادیان، او را دروغگو خطاب کرده است.

به گزارش ختم کلام، در جریان سفر رئیس جمهور و برخی وزرای جدید دولت به استان خوزستان به منظور بررسی مشکلات اخیر خوزستان، وزیر بهداشت نیز با حضور در استان خوزستان از نزدیک در مراکز درمانی و بهداشتی درگیر با بیماری کرونا حضور یافت.

در یکی از بازدیدهای وزیر بهداشت فردی با رساندن خود به وزیر و پس از اعتراض‌هایی، اقدام به سیلی زدن رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز کرد.

در پی اتفاقات رخ داده برای رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز همزمان با بازدید وزیر بهداشت از یکی از بیمارستان‌های اهواز، دانشگاه علوم پزشکی اهواز اقدام به صدور بیانیه کرد.

در این بیانیه آمده است: ظهر امروز همزمان با حضور رئیس محترم جمهور و اعضای دولت در استان و بازدید وزیر بهداشت از بیمارستان‌های استان به منظور بررسی وضعیت ارائه خدمات به بیماران، فردی با مشخصات امین کمالی که دارای مدرک دامپزشکی و با مسئولیت مراقبت و نگه داری از حیوانات آزمایشگاهی دانشگاه است با حرکاتی عجیب ضمن نزدیک شدن به وزیر بهداشت و رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز که در حال ویزیت و عیادت از بیماران مبتلا به کرونا بودند، با ایجاد بی نظمی در روند ارائه خدمات به بیماران، به سمت رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهوار حمله ور شد و وی را مضروب نمود. این اقدام غیراخلاقی با واکنش وزیر بهداشت و مقامات انتظامی همراه مواجه شد و فرد متخلف به سرعت بازداشت شد.

در این بیانیه آمده است: لازم به ذکر است که ضارب در ماه‌های گذشته به دلیل انتشار مطالب موهن در فضای مجازی و تخلفات متعدد اداری از سوی هیئت رسیدگی به تخلفات دانشگاه مجرم شناخته شده بود و برای وی احکامی در این زمینه صادر شده است. لذا اقدام وی علیه رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز در راستای تلافی جویی از احکام قانونی صادره و کاملاً شخصی بوده و برخلاف ادعای رسانه‌های بیگانه هیچ ارتباطی به اعتراض به اطلاعات مربوط به حوزه سلامت نداشته است.

در ادامه بیانیه دانشگاه علوم پزشکی اهواز عنوان شده است: این اقدام زشت و از پیش طراحی شده که در پی از دست رفتن برخی منافع مالی و با هدایت برخی عوامل پشت پرده و مافیایی در حوزه علوم پزشکی انجام و با هماهنگی با خارج از کشور به سرعت مورد سوءاستفاده برخی رسانه‌های معاند نیز قرار گرفت نشان از عمق خطر افراد منفعت طلب و قدرت طلب در حوزه سلامت دارد که حاضرند برای به جیب زدن ثروت، اخلاق را زیر پا بگذراند و بی شرمانه در روز پزشک به پزشک ایثارگر و زحمتکش خوزستانی که در یک سال و نیم اخیر برای حفاظت از سلامت مردم از جان مایه گذاشته است حمله فیزیکی کنند.

در این بیانیه عنوان شده است: در حالی که خوزستان شادمان از سفر رئیس جمهور بود و اقدام مثبت دولت باعث تزریق امید به مردم شده، چنین اقدام زشت و تأسف باری که با اعتراض اعضای سازمان نظام پزشکی خوزستان و پزشکان و کادر درمان نیز همراه شد باعث تلخ کامی گروه‌های مختلف مردمی و مدافعان سلامت شده است که امید می‌رود مقامات قضائی با رسیدگی فوری و خارج از نوبت به پرونده این فرد متخلف؛ موجبات صیانت و حفاظت از جایگاه مدافعان سلامت در دوران سخت مبارزه با کرونا را فراهم آورند