رییس سازمان سنجش خبر داد: کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ بدون تغییر برگزار می‌شود · ختم کلام | ختم کلام
تبلیغات

رییس سازمان سنجش خبر داد: کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ بدون تغییر برگزار می‌شود

رییس سازمان سنجش خبر داد: کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ بدون تغییر برگزار می‌شود

ابراهیم خدایی، رییس سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ قطع به یقین بدون تغییر و طبق روال همیشه برگزار می‌شود.

معاون وزیر علوم ادامه داد: کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ قطع به یقین هیچ تغییری از نظر رشته‌های مرتبط نخواهد داشت. اگر قرار بر انجام کار کارشناسی خوب و مورد قبول شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی باشد، این مصوبه از سال‌های ۱۴۰۲ یا ۱۴۰۳ به بعد اجرا می‌شود.

وی افزود: شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی پذیرفته است که به صورت کلان در یک سری رشته ها، رشته تحصیلی با رشته مورد تقاضا در کنکور کارشناسی ارشد ارتباط داشته باشد؛ به خصوص در شرایط فعلی که در یک سری رشته‌ها رقابت وجود ندارد یا کمرنگ شده است.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد: با این حال، هدف شورای سنجش و پذیرش دانشجو، مباحث رشته‌های بین رشته‌ای نیست. از نظر شورای سنجش و پذیرش دانشجو، معاونت آموزشی وزارت علوم باید در این زمینه کار کارشناسی بیشتری انجام دهد و برای تصویب به این شورا ارایه دهد.

خدایی درباره نامه‌ای که هفته گذشته از مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم منتشر شد، خاطرنشان کرد: نامه‌ای که منتشر شد، در راستای کار کارشناسی و نظرسنجی از دانشگاه‌ها بود و معاونت آموزشی باید کار علمی، تخصصی و فنی انجام دهد.

عضو شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی اظهار داشت: این شورا همه محورهای ارتباط رشته تحصیلی با رشته‌های کارشناسی ارشد را مد نظر دارد؛ در این زمینه علاوه بر رشته‌های بین رشته ای، رشته‌های علوم انسانی و سایر رشته‌های مورد علاقه داوطلبان اهمیت دارند.

خدایی ادامه داد: مباحثی که تصویب می‌شود، برای اجرا در زمان مناسب به داوطلبان اطلاع‌رسانی می‌شود.

، هفته گذشته نامه‌ای از محمدرضا آهنچیان، مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم در خصوص مرتبط شدن رشته‌های کنکور کارشناسی ارشد از سال ۱۴۰۱ منتشر شد که نگرانی‌های زیادی برای داوطلبان این آزمون به دنبال داشت. پس از این نامه، مسوولان وزارت علوم اعلام کردند که این موضوع هنوز به تصویب شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی نرسیده است./ ایرنا