مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان؛ بیش از ۸۰ درصد کشاورزان گیلانی، تقویم زراعی را رعایت کردند · ختم کلام | ختم کلام
تبلیغات

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان؛ بیش از ۸۰ درصد کشاورزان گیلانی، تقویم زراعی را رعایت کردند

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان؛ بیش از ۸۰ درصد کشاورزان گیلانی، تقویم زراعی را رعایت کردند

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان با اشاره به تاثیر مثبت رعایت تقویم زراعی به جهت صرفه جویی در مصرف بهینه آب کشاورزی گفت: در سال زراعی جاری بیش از ۸۰ درصد کشاورزان گیلانی ، تقویم زراعی را رعایت کردند.

وی افزود: در سالی که به اذن مقام معظم رهبری که مزین به عنوان؛ تولید، پشتیبانی و مانع‌زدایی‌ها است، همه تلاشهای خودمان را هم از لحاظ سخت افزاری و هم نرم افزاری با توجه به محدودیت‌های منابع آبی به دلیل کاهش بارش‌ها و کاهش آورد سد سفید رود به کار بستیم تا کشاورزان زحمتکش گیلانی آسیبی به جهت تنش آبی نبینند.

محمد رضا احمدی سنگری نماینده شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از تلاش‌های متولیان آب استان در جهت تأمین آب کشاورزی اظهار داشت؛ سال زراعی جاری به دلیل کاهش بارش ها، سال بسیار پر دغدغه و نگران کننده‌ای بود که الحمد الله با مدیریت جهادی متولیان آب، سال زراعی موفقی را تا کنون شاهد بودیم.

وی به احیاء و مدیریت آب بندانها در سطح استان اشاره کرد و افزود لایروبی انهار و تجهیز ایستگاهای پمپاژ در سال زراعی جاری بسیار ارزشمند بوده و نیاز است که در سالهای آتی نیز این موارد در دستور کار متولیان امر قرار گیرد.